Kariyer 17 OCAK 2013 / 11:00

BES Yatırım teknoloji alanındaki fikir ve girişimlere yatırım yapacak

İnternet ve ileri teknoloji alanlarındaki projelere destek olmak için yeni bir risk sermayesi şirketi olan BES Yatırım kuruldu. Yeni fikirleri ve girişimcileri de destekleyecek fon, mentorluk, ve yazılım geliştirme fonksiyonlarını tek çatı altında toplayan BES Yatırım; fikir veya uygulama aşamasında projeleri olan girişimcilere kapısını açıyor. Bir risk sermayesi şirketi olan BES Yatırım’ın kurucu ortakları arasında Burak Kızılhan, Ali Serim, Serter Varol ve Emre Yılmaz yer alıyor. Deneyimli ekip fon yönetimi, şirket satın almaları ve birleşmeler, strateji, iş geliştirme ve pazarlama alanlarında BES Yatırım’a yön verecek.

Türkiye’den dünya markaları ve global projeler çıkaracaklarına inandıklarını belirten BES Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Burak Kızılhan şu şekilde konuştu;
"Mobil pazar günümüz ve geleceğin en çok büyüyen, gelecek vadeden alanlar arasında yer alıyor. Bu alandaki ilk yatırımlarımızı kendi geliştirdiğimiz projelere yapıyoruz. iPhone ve Android platformlarında kullanılabilen uygulamalar ile adımızdan sıkça söz ettireceğiz. Kısa zaman içinde yüz binlerce kullanıcı sayısına hızla ulaşacak uluslararası hedefleri olan bir projemiz hazır olacak ve bunu yenileri takip edecek. Yakın zaman önce hayata geçen bir şirket olmasına rağmen BES Yatırım emeklemeden koşmaya hazır”

Kızılhan sözlerini şöyle sürdürdü,
“Küresel yatırım eğilimlerine baktığımızda internet, mobil ve teknoloji sektörleri yüzde 20-30 arasında pay alıyor. Gelecek dönemde yatırımların ve satın almaların hızlı olacağı bir döneme girmek üzereyiz. İnternet ve mobil ekosistemine hız katması beklenen ve melek yatırımcılık konusunun işleyişini ele alan “Bireysel Katılım Sermayesi Yönetmeliği Teşvik Taslağı; Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve TÜBİTAK tarafından desteklenen projelerle ilgili çalışmalar bile bizim gibi girişimcilere manen büyük destek oluyor. Cesur adımlar atmamızı kolaylaştırıyor"

Girişimciler; bu adres üzerinden detaylı bilgi alabilir ve BES Yatırım’a ulaşabilir.
ETİKETLER : BES yatırım
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun