Kariyer 05 MART 2015 / 11:57

Bask Iyer VMware'in yeni CIO'su oldu

VMware, kıdemli başkan yardımcısı ve CIO olarak Bask Iyer’in atandığını açıkladı. Iyer, VMware’in dünya çapındaki iş operasyonlarını destekleyen kritik teknoloji sistemlerini yöneten dünya çapındaki bilişim ve teknoloji organizasyonunu yönetecek.


Iyer, Mart itibarıyla VMware’e katılıp doğrudan VMware’in CFO’su ve icra kurulu başkan yardımcısı Jonathan Chadwick’e bağlı olarak çalışacak. Bunun yanında şirketin icra kurulu üyesi olarak da görev yapacak olan Iyer, ABD CIO’su olarak görevlendirilen Tony Scott’tan boşalan koltuğu devralacak.

Sektörde tanınan bir isim olan Iyer, Silikon Vadisi merkezli ileri teknoloji şirketlerinin yanında geleneksel Fortune 100 listesindeki imalatçı şirketlerde kazandığı yürütme ve değişim yönetimindeki 25 yıllık tecrübesini de beraberinde getiriyor. Iyer, VMware’e katılmadan önce Juniper Networks’te kıdemli başkan yardımcısı ve CIO olarak görev yaptı. Burada işletme dönüşümünün çevresindeki kritik hizmetler, dünya çapındaki işletme hizmetleri, BT, gayrimenkul ve iş yeri hizmetlerini içeren şirketin teknoloji ve işletme operasyonlarından sorumluydu. Juniper Networks’e katılmadan önce ise Honeywell’de CIO ve GlaxoSmithKline Beecham’da tüketici sağlığı araştırma ve geliştirmesinde yine CIO olarak görev almasının yanında şirketin e-ticaret yöneticisi olarak da çalıştı.

VMware CFO, COO ve icra kurulu başkan yardımcısı Jonathan Chadwick, Bask Iyer’in stratejik ve operasyonel bir lider olarak derin tecrübesi olduğunu belirtirken sözlerini şöyle sürdürdü: “VMware yönetimine ve yazılım tanımlı şirket gerçekliğini müşterilerimize ulaştırmaya yardım ederken önemli bir rol oynayacak. VMware’in yönetim kuruluna ve en iyi BT profesyonelleri takımına katılması bizi çok heyecanlandırıyor.”

Iyer ise VMware’in BT’sini yönetiyor olmaktan ve dünya çapında 500 binden fazla müşterinin ihtiyaçlarını karşılamaya yardım eden bir ekibe katılmaktan duyduğu heyecanı belirtirken şunları ekledi: “VMware’in kendi BT çözümünün merkezi parçalarını ve VMware’in istisna ürünlerinden oluşan ailesini vitrine çıkartabilme fırsatı beni çok heyecanlandırıyor.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun