Kariyer 16 ARALIK 2008 / 08:23

Basel II ile Kredi Riski Modelleme eğitimi

SAS Türkiye, 19 – 22 Ocak 2009 tarihleri arasında Kredi Riski Modelleme konusunda özel bir eğitim düzenliyor.

SAS Türkiye, 19 – 22 Ocak 2009 tarihleri arasında Kredi Riski Modelleme konusunda özel bir eğitim düzenliyor.


“Credit Risk Modeling for BASEL II Using SAS” adlı 4 günlük özel eğitim “SAS Business Knowledge Series” kıdemli eğitimcisi Yrd. Doç. Dr. Bart Baesens tarafından verilecek. Belçika’daki Katholieke Universiteit Leuven ve İngiltere’deki Southampton Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde akademisyen olan Dr. Bart Baesens Müşteri İlişkileri Yönetimi ve Kredi Skorlama için Veri Madenciliği ve Makine Öğrenimi Teknikleri üzerine yoğun araştırmaları ile tanınıyor.


 


İngilizce verilecek eğitim, kurumlarında skorlama ve tahmini kredi riski sistemleri oluşturma konularında çalışan veya bu sistemlerin davranış ve performansının izlenmesinden sorumlu profesyonelleri hedefliyor.


 


 


Eğitime katılanlar teorik, teknik ve pratik beceriler geliştirme ve güncel Basel II kurallarına göre Kredi Riski modelleri üretme yetileri kazanma olanağı bulacaklar. Basel II’ye ilişkin geniş çerçeveli bir perspektif sağlayacak eğitimde ayrıca Kârlılık Skorlaması için Yaşam Analizi de ele alınacak.


 


Sınırlı sayıda katılımcıya açık olacak eğitim hakkında bilgi almak için http://support.sas.com/training/us/crs/basel53.html adresini ziyaret edebilir ya da 0212 212 98 08 numaralı telefondan SAS Türkiye ofisini arayabilirsiniz.