Kariyer 28 HAZİRAN 2012 / 11:40

Avea Evreka Proje Yarışması sonuçlandı

Avea’nın Evreka Proje Yarışması finalinde ilk üçe AveaDoktorum, AveaAcademy ve Altın Günü projeleri girdi. 

AveaMasters genç yetenek programı kapsamında Avea yöneticilerinin koçluğunda başlatılan Evreka Proje Yarışması sonuçları açıklanırken, birinciliği kazanan 6 üniversite öğrencisi Güney Afrika, Dubai veya Romanya’daki Türk Telekom grup şirketlerinde staj programına katılma hakkı kazandı. Yarışmanın ikinci ve üçüncü olan takımlarıysa Avea’da staj imkanı, kariyer koçluğu programına veya Avea Pazarlama Okulu’na katılım seçeneklerinden birine tercih etmeye hak kazandı.

Türkiye genelinde 20 üniversiteden 43 öğrencinin projelerini yarıştırdığı yarışmada birinci gelen grup, mobil sağlık üzerine çalışan ekip, online reçete sistemi ile ilaç alımı ve mobil telefondan doktorla görüşme yapılması gibi imkanlar sundular. Öğrenciler sosyal sorumluluk çalışması çerçevesinde ise kullanılmayan ilaçların değerlendirmesini kapsayan bir sunum gerçekleştirdiler.

Yarışmada ikinci olan takım, üniversite kampüslerinde mobil cihazlarını kimlik, yemek kartı, kütüphane kartı, toplu taşıma bilgilendirmesi vb. gibi pek çok öğrencinin ihtiyacını karşılayan bir çözüm üzerine çalıştılar. Sosyal sorumluluk projesi olarak ise; “Tiyatro Engel Tanımaz” sloganıyla pilot şehirler seçilip, engelli vatandaşlarımıza tiyatroya gidebilecekleri uygun ortamı sağlayarak, oyun izleme fırsatı sunma fikri üzerine çalıştılar.

Yarışmanın üçüncü olan ekibiyse, ev hanımlarını mobil sektöre kazandıracak avantajlı bir tarife oluşturarak geliştirdikleri mobil uygulama ile geleneksel Altın Günü kavramını kolay kullanır bir ara yüz ile mobil cihazlara taşıdılar. Sosyal sorumluluk tarafında ise gençlerin sosyal sorumluluk projesi üretmesine liderlik ve yönlendirme yapılmasını kapsayan bir çalışma gerçekleştirdiler.

Konuyla ilgili konuşan Avea İnsan Kaynakları Kıdemli Direktörü Bahattin Aydın, yarışmada dereceye giren öğrencilerin, iş dünyasında pazarlama, teknoloji, finans ve satış vakaları ile yaratıcı çözümler üreterek takım arkadaşları ile başarılı çalışmalara imza attıklarını belirtti. Aydın, ders ve sınav maratonu arasında bu kadar uzun soluklu bir yarışmada finale kalmanın büyük başarı olduğunu vurgularken, gençlerin projelerini dinledikçe ne kadar doğru bir iş yaptıklarını bir kez daha anladığını söyledi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun