Kariyer 28 AĞUSTOS 2012 / 11:23

Atomico şirketleri Türkiye'de faaliyete geçiriyor

Birçok  internet girişimine yaptığı yatırımlarla tanınan Londra merkezli uluslararası girişim sermayesi şirketi Atomico’nun CEO’su Niklas Zennström, "Türkiye bölgesel teknoloji merkezi olabilir" açıklamasında bulundu.Skype’nın da kurucusu olan Zennström, Atomico’nun "Küresel Open Office" programı kapsamında Bilgi Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek etkinlikte öğrencilerle bir araya gelecek. İş dünyası ve devlet yetkilileri ile de üst düzey temaslarda bulunacak olan Atomico yöneticileri, Türkiye’de yatırım opsiyonlarını da değerlendiriyor. Bunun yanı sıra Zennström, bugün üniversite sıralarında olan potansiyel girişimcileri cesaretlendirecek ve deneyimlerini paylaşacak. Girişimciler ve şirket yöneticileri ile de bir araya gelecek olan Zennström, üst düzey devlet yetkilileri ile de temaslarda bulunacak.

Küresel bir program olan Open Office, internet girişimcileri, kamu görevlileri ve düşünce önderlerini buluşturmayı hedefleyen bir platform olarak öne çıkıyor. Bu yıl ilk kez İstanbul’un da dahil edildiği program kapsamında, Atomico, portföyündeki şirketleri Türkiye pazarıyla tanıştıracak. Şirket yetkilileri ayrıca girişimcilerle bir araya gelerek, dijital dünya etrafında yeniden şekillenen ekonomide işlerini nasıl yönetmeleri gerektiği ve bu yeni ekonomide Türkiye’nin rolünün ne olduğu gibi konularda fikir alışverişinde bulunacak.

“Türkiye bölgesel teknoloji merkezi olabilir”Konuyla ilgili konuşan Skype’ın ve Atomico’nun kurucusu Niklas Zennström, dinamik ekonomisi, genç nüfusu, artan internet ve kredi kartı kullanımı ile Türkiye gerçekten önemli bir pazar konumunda olmasının Open Office programına dahil edilmesinin en önemli sebebi olduğunun altını çizdi. Türkiye’deki girişimcilik ruhundan ve e-ticarete duyulan tutkudan çok etkilendiklerini söyleyen Zennström, şirket olarak dijital ekonomide bölgesel lider olma yolunda önemli bir potansiyele sahip Türkiye’nin bölgesel teknoloji merkezi olabileceğine inandıklarını belirtti.

Portföylerindeki bazı şirketlerin Türkiye’de faaliyete geçmelerine yardımcı olduklarını ifade eden Zennström, İstanbul’daki Open Office aktiviteleri boyunca, bu şirketlerin Türkiye’de önemli ortaklıklar kurmalarını sağlayacak çeşitli görüşmeler gerçekleştireceklerini vurguladı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun