Kariyer 28 KASIM 2012 / 15:40

Apple’da kazan kaynamaya devam ediyor

Apple’da kazan kaynamaya devam ediyor

Mobil alanda yaşanan beklenmedik sorunlardan sonra ilk olarak iOS biriminin başındaki Scott Forstall’ın işine son veren Apple, bu defa da Maps Uygulaması Müdürü Richard Williamson’ın işine son verdi. Apple, iPhone 5 üretim sürecinde yaşanan tedarik sıkıntısının ardından, cihazda yer alan mobil yazılımlarda çıkan sorunlar ve özellikle Maps uygulamasının çıkarttığı büyük sorunlardan son derece rahatsız gibi görünüyor. Ekim ayı başında iOS ekibinin başındaki Forstall’ın işine “mobil yazılımlardaki sorunlar” sebebiyle kullanıcılardan özür dilemediği için son veren şirket, bu defa da müşterilerin güvenini tekrar kazanma adına Williamson’ın işine son verdi.

Google Maps’le olan anlaşmasını bitirdikten sonra kendi harita uygulamasını yapan Apple, uygulamanın hayata geçmesinden sonra çok büyük tepkilere maruz kalmıştı. Her detayın birbirine girdiği, son derece başarısız bir uygulama olan Maps, Richard Williamson’ın da işinden olmasına neden oldu. Williamson, Apple tarafından “müşteri güvenini” tekrar sağlama adına şirketten uzaklaştırıldı.

Williamson’ın işine internet yazılımı ve hizmetleri biriminin başında bulunan Eddy Cue’nun son verdiğini belirtilirken, Apple yönetimindeki dönüşüm kapsamında geçtiğimiz ay göreve gelen Cue, Apple Maps’teki hataların giderilmesi için dijital harita sağlayıcısı TomTom ile çalışmayı planlıyor.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.