Kariyer 05 OCAK 2012 / 12:22

Apple reklam bölümünün başına Adobe yöneticisini getirdi

Reklam konusunda Google ile önemli bir rekabet içinde bulunan Apple, Adobe Systems’tan Todd Teresi'yi iAd mobil reklam bölümünün başına getirdi.Bloomberg’de yer alan habere göre, Adobe’nin medya çözüm grubunun başında bulunan Todd Teresi, Apple’ın mobil reklamcılık platformunun başına getirildi. Google ile mobil ve internet alanında reklam konusunda büyük bir rekabet içinde bulunan Apple, önemli bir adım atmış oldu.

Temmuz 2010’da duyurulan iAd, Google’ın AdMob reklam hizmetine rakip olarak kuruldu. Üçüncü parti geliştiricilere reklamların doğrudan uygulamalarına gömülmesine olanak veren uygulama, geliştiricilerin reklamdan pay almasını sağlıyor.

Yaklaşık 10 yıldır Yahoo’da çalışan Teresi, henüz geçtiğimiz yıl Adobe’ye geçmişti. Apple konuyla ilgili henüz bir açıklamada bulunmadı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun