Kariyer 01 NİSAN 2010 / 14:03

Anne Mulcahy emekli oluyor

Xerox'taki 34 yıllık görevi süresince CEO ve yönetim kurulu başkanlığına yükselen Anne Mulcahy emekli oluyor.

Xerox'taki 34 yıllık görevi süresince CEO ve yönetim kurulu başkanlığına yükselen Anne Mulcahy emekli oluyor.


Yıllardır dünyanın en güçlü kadınları arasında ilk sıralarda gösterilen, Xerox'un Yönetim Kurulu Başkanı Anne Mulcahy'nin emekliye ayrılmasıyla, Xerox CEO'su Ursula Burns Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de üstlenecek.

Anne Mulcahy, 20 Mayıs 2010 tarihi itibari ile yönetim kurulu başkanlığı görevini Ursula Burns'e devredecek. Ursula Burns, Xerox'un hem CEO'su hem de Yönetim Kurulu Başkanı olacak.

Emekliliği ile ilgili açıklama yapan Anne Mulcahy, "Xerox'u bırakmak hiç kolay olmayacak ama doğru zamanın geldiğine inanıyorum. Xerox'u stratejisi sağlam, finansal pozisyonu güçlü ve büyüme potansiyeli bir hayli yüksekken bıraktığımı bilmek, bu kararı almamı kolaylaştırdı" dedi.

Şu an 57 yaşında olan Anne Mulcahy, 1 Ağustos 2001'de Xerox'un CEO'su, 1 Ocak 2002'de ise Yönetim Kurulu Başkanı olmuştu. Bu görevlerinden önce Mayıs 2000 - Temmuz 2001 tarihleri arasında Başkan ve COO olarak görev alan Anne Mulcahy, Xerox'taki kariyerine 1976 yılında Amerika Boston'da satış temsilcisi olarak başlamıştı. Anne Mulcahy Xerox'taki 34 yıllık görev süresi boyunca, satış, insan kaynakları ve pazarlama bölümlerinde birçok farklı pozisyonda görev aldı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun