Kariyer 03 ŞUBAT 2009 / 08:46

Amerikalıların en çok çalışmak istediği şirket: NetApp

Fortune Magazine’in her yıl düzenlediği “Çalışılacak En İyi 100 Şirket” listesinde NetApp birinci seçildi.

Fortune Magazine’in her yıl düzenlediği “Çalışılacak En İyi 100 Şirket” listesinde NetApp birinci seçildi.


Birinci seçilen Amerikalı içerik depolama şirketi NetApp'ın CEO’su Dan Warmenhoven, bu başarıyı şirketin “model şirket” olma değerlerinden hiç bir zaman sapmamasına bağlıyor. İnternet teknolojileri altyapı üreticisi Cisco Systems, 6. sırada yer alırken, son iki yılın liste başı olan Google, bu yıl 4 numaraya geriledi. Microsoft ise 38. sırada yer aldı.


Liste için, ABD’de 406 şirketin katıldığı bir anket yapıldı. Bu şirketlerdeki yaklaşık 100 bin çalışan, “Great Place to Work Institute” tarafından hazırlanan 57 soruluk anketi yanıtladı. Şirketlerin aldıkları puanların üçte ikisi, her şirketten rastgele seçilen 400 çalışana gönderilen bu anketin sonuçlarına göre hesaplandı. Puanların geri kalan üçte biri ise enstitünün ödeme ve avantaj programları, eleman alımı, iç iletişim, eğitim, tanıtım programları ve çeşitlilik gibi farklı konulardaki sorulara cevaplara dayanıyor.


Tüm listeyi görmek için bu adresi ziyaret edebilirsiniz: http://money.cnn.com/magazines/fortune/bestcompanies/2009/full_list/

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun