Kariyer 26 AĞUSTOS 2011 / 14:40

AMD’de dümen Rory P. Read’de

AMD’de yönetim artık Rory P. Read’in elinde

AMD Yönetim Kurulu, Rory P. Read’i başkan ve CEO olarak görevlendirdiğini duyurdu. Read aynı zamanda şirketin yönetim kurulunda da yer alacak. Daha önce Lenovo Group’ta ‘Faaliyetlerden Sorumlu Başkan’ unvanıyla olarak görev yapan Read, AMD yönetim kurulu tarafından başkan ve CEO olarak görevlendirdi. AMD Yönetim Kurulu Başkanı Bruce Claflin, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Rory, kârlı büyüme çalışmalarının altından başarıyla kalktığı kanıtlanmış bir lider. AMD’nin dünyanın önde gelen yarıiletken tasarımı şirketine dönüşmesini hızlandırmak için de çok uygun bir aday” dedi.

[caption id="attachment_33723" align="alignleft" width="200" caption="Yeni CEO Rory P. Read"][/caption]

Lenovo’nun Amerika Kıtası birimiyle ilgilendiği dönemde Read, ciroda çift haneli artışlar elde ederken faaliyet zararını tersine çevirdi ve istikrarlı bir kârlılık sağladı. 2009 yılında Başkan ve COO’luğa terfi eden Read, Lenovo’nun dünyanın en hızlı büyüyen kurumsal bilgisayar üreticisi olmasını sağladı. Şirket, bu dönemde, tarihindeki en büyük pazar payına ulaştı. Read, Lenovo’daki görevinden önce IBM’de 23 yıl boyunca çeşitli yöneticilik konumlarında bulunmuştu.

Ocak ayından bu yana vekâleten CEO’luk görevini sürdüren Thomas Seifert, Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine geri dönecek. AMD’nin yeni bir CEO arayışıyla ilgili olarak üstlendiği ek sorumluluklardan ötürü İcracı Yönetim Kurulu Başkanı olarak tayin edilen Claflin ise AMD Yönetim Kurulu Başkanlığı’na dönecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun