Kariyer 26 EKİM 2008 / 08:56

AMD’de baş yönetici atamaları

AMD yaptığı bir açıklamada, baş yönetici rollerinin genişletildiğini duyurdu.

AMD yaptığı bir açıklamada, baş yönetici rollerinin genişletildiğini duyurdu.


Eski icradan sorumlu başkan yardımcısı ve mali işlerden sorumlu yönetici Bob Rivet, operasyondan ve idareden sorumlu yöneticiliğe atandı. Eski başkan yardımcısı ve Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesi satış genel müdürü Emilio Ghilardi ise 2009 yılından itibaren satıştan sorumlu yöneticilik rolünü üstlenecek.


 


54 yaşındaki Bob Rivet, AMD’nin temel merkezi işlevleri, bu bağlamda tedarik zinciri, insan kaynakları ve bilgi teknolojileri birimleri üzerinde daha geniş sorumluluk elde edecek. Rivet, halefi açıklanana kadar mali işler yöneticiliğine devam edecek.


 


50 yaşındaki Ghilardi ise yeni konumuna planlı bir yönetici geçişi kapsamında transfer olacak. AMD’nin mevcut Başkan Yardımcısı ve Satış Yöneticisi Gustavo Arenas, bu yılın ilk aylarında göreve gelirken dile getirdiği amaçlarından biri olan AMD’nin küresel müşteri ve stratejik ilişkilerini geliştirmeye odaklanan yeni bir konuma getirilecek. Ghilardi, halefi açıklanana kadar mevcut konumunda çalışmayı sürdürecek.


 


AMD Yönetim Kurulu Başkanı Dirk Meyer konu ile ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Başarısını kanıtlamış deneyimli liderlerimizi daha geniş rollere getirmek, müşteri ilişkilerimizi güçlendirecek, uygulamalarımızı hızlandıracak ve kurumsal hedeflerimize doğru ilerlememizi sağlayacak. Emilio’nun 20 yılı aşkın bilgisayar satışı ve pazarlaması deneyimi, AMD’nin küresel müşteri ilişkilerini güçlendirip genişletmesini sürdürmeye yardımcı olacak. Bob’un kanıtlanmış faaliyet disiplini ve liderliği ise AMD’nin operasyon açısından daha esnek ve akıllı bir şirket haline gelmesini sağlayacak.”

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun