Kariyer 31 OCAK 2013 / 16:53

Alicia Keys BlackBerry küresel kreatif direktörlük görevine getirildi

14 kez Grammy Ödülü'ne layık görülmüş ünlü şarkıcı, söz yazarı ve girişimci Alicia Keys'in BlackBerry'nin küresel kreatif direktörü oldu. BlackBerry, birçok yeniliği duyurduğu “BlackBerry 10” tanıtım toplantısında, ABD’li ünlü şarkıcı Alicia Keys’i küresel kreatif direktörlük görevine getirdiğini de açıkladı. Sürekli olarak bağlı olmanın yaratıcı sürecinin en önemli gerekliliklerinden biri haline geldiğini belirten Alicia Keys konuşmasına şu şekilde devam etti:
“BlackBerry 10 akıllı telefonumu bir kaç haftadır kullanıyorum ve yenilikçi özellikleri bana gerçekten ilham verdi. Platform mobil deneyimi tamamıyla yeni bir boyuta taşıyor. BlackBerry 10’un, yaratıcı insanları daha üretken, üreten insanları ise daha yaratıcı kılmak adına muazzam bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum. İletişim ve teknoloji alanlarındaki gelişmeler göz önünde bulundurulduğunda, içinde bulunduğumuz çağ çok anlamlı. BlackBerry’nin Global Kreatif Direktörü olarak amacım, bu platform aracılığı ile her alanda yaratıcılığa ilham kaynağı olmak. Bir an önce harekete geçmek için sabırsızlanıyorum.”

BlackBerry ekibindeki rolü çerçevesinde, Keys uygulama ve içerik geliştiriciler, perakendeciler, operatörler ve eğlence sektörü ile sırt sırta çalışarak BlackBerry 10 platformunun daha da geliştirilmesine yardımcı olmanın yanı sıra, yetenekleri ile platformun yaratıcı bir şekilde kullanılmasına dair insanlara ilham kaynağı olacak. Kitaplardan müziğe ve uygulamalara kadar, Keys, BlackBerry 10 platformundan aldığı güç ile eğlence alanındaki tüm tüketim ve dağıtım süreçlerini yönlendirecek.

Konuyu değerlendiren BlackBerry CEO ve Başkanı Thorsten Heins, Alicia Keys’in, sundukları teknoloji ve ürünler ile mobil bilişim ve iletişim aracılığı ile insanları güçlendirmeye yönelik “Harekete Devam” anlayışlarına sonuna kadar inandığını belirtirken, bu çerçevede kendileriyle çalışmayı kabul ettiğini ifade etti. Heins sözlerini şu şekilde sürdürdü:
“Alicia Keys müthiş yeteneklerinin yanı sıra sosyal medya ile eğlence ve iş dünyasındaki bağlantıları ile markamızı şekillendirmemize ve işimizi geliştirmemize yardımcı olacak.”

BlackBerry CMO’su Frank Boulben konuyla ilgili olarak şu yorumu getirdi:
“Alicia Keys’in kitlelere ulaşmakta muazzam bir gücü var. Bu da onu, dünya çapında insanları mobil deneyimin sınırlarını zorlamaya teşvik etmek için en uygun kişi yapıyor. İşi yaratmak olan insanlar ile düzenli bir iletişim kurmanın ve onlara, işlerinde daha iyi olmaları için yardımcı olmanın çok önemli olduğuna inanıyoruz. Bu çerçevede, Alicia Keys’in öngörüleri ve yaratıcılığa yönelik coşkusu ile markamızı ve işimizi daha da geliştirmemize yönelik katkısından dolayı çok mutluyuz.”

Bugün gerçekleşen lansman etkinliğinde Alicia Keys, çok yönlü sanatçılar, yazarlar, tasarımcılar, film yapımcıları, müzisyenler ve atletler tarafından BlackBerry kullanıcılarına özel olarak geliştirilmiş deneyimler sunan BlackBerry’nin yeni “Harekete Devam” (Keep Moving) projesini açıkladı. Meşhur film yönetmeni Robert Rodriguez ve ünlü yazar Neil Gaiman ilk üç “BlackBerry Partneri” olarak BlackBerry 10’dan güç alacak ve özgün içerikler ve kullanıcılara özel projeler yaratmak için Alicia Keys ile birlikte çalışacak.
ETİKETLER : alicia keys blackberry
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun