Kariyer 22 OCAK 2009 / 11:23

Alfa Romeo'da bayrak devri

Alfa Romeo’nun yeni CEO’su Sergio Cravero oldu.

Alfa Romeo’nun yeni CEO’su Sergio Cravero oldu.


Alfa Romeo’nun Luca De Meo’nun ayrılmasıyla boşalan CEO'luk koltuğuna Sergio Cravero getirildi. 2005 yılından bu yana Alfa Romeo’nun pazarlama departmanının başında yer alan Cravero, aynı zamanda Fiat, Lancia ve Alfa Romeo markalarının yeni nesil ürün geliştirme ve değerlendirme biriminin başına getirildi.


Cravero, 1986 yılından bu yana Fiat Group çatısı altında farklı markalarda çeşitli görevlerde bulundu. Fiat Barchetta Spider’ın yanı sıra Fiat ve Lancia’nın küçük sınıf modellerinin geliştirme süreçlerinde görev alan Cravero, 2001 yılında yılın otomobili seçilen Alfa 147’nin geliştirilme sürecinde önemli rol oynamıştı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun