Kariyer 13 ARALIK 2012 / 12:10

Adobe 30 yılı geride bıraktı

Adobe 30 yılı geride bıraktı

1984 yılında PostScript'le birlikte ilk çözümünü yayınlayan Adobe, 30 yaşına girerken, “dijital deneyimler yoluyla dünyayı değiştirme” vizyonuyla, geleceği planlamaya devam ediyor. Adobe, 1982’nin Aralık ayında John Warnock ve Chuck Geschke tarafından kuruldu. Warnock’un ve Geschke’nin kurduğu küçük çaplı yazılımevi bugün artık dünyanın dört bir yayında alanının en önemli markasını olarak tanınan büyük bir teknoloji devine dönüştü. Merkezi ABD’nin California eyaletinde San Jose’de bulunan Adobe, dünya çapında 11 bine yaklaşan çalışan sayısına sahip. Şu anda gelirlerinin yarısından çoğunun ABD dışından elde eden Adobe’nin bu yönü de şirketin artık bir dünya markası olduğunun en önemli göstergelerinden biri. Adobe’nin ürünleri aynı zamanda birçok dünya diline de uyarlanmış durumda ve dünyanın dört bir yanında kreatif profesyoneller ve bilgi çalışanları tarafından kullanılıyor.

2008 yılından beri ofisiyle de Türkiye’de

Adobe Türkiye’de de 2008 yılından bu yana kendi ofisiyle ve alanında uzman ekibiyle birlikte pazarda faaliyetlerini sürdürüyor. Adobe Türkiye ofisi, 2008’de 3 kişi olarak başladığı yolculuğu bugün 15 kişilik ekibiyle sürdürüyor. Adobe’nin 30. yaşını kutlamasıyla ilgili Adobe Akdeniz Ülkeleri Bölge Müdürü Tolunay Tomruk şöyle konuştu,
“Adobe olarak 30. Yılımızı kutlamaktan dolayı mutlu ve gururluyuz. Bu 30 yıl zarfında Adobe, sunduğu çözümlerle her zaman standartları oluşturmuş ve zamanında yaptığı hamlelerle de sektörün standartlarını her zaman bir adım öne taşımıştır” derken, şunları söyledi: “Dijital teknolojilerle sürekli ve hızla dönüşen dünyamızda, Adobe kullanıcılarını bu yeni dünyaya en iyi şekilde hazırlıyor. Adobe olarak son yıllarda dijital yayıncılık ve tasarım alanından marka gücümüzü genişleterek dijital pazarlama çözümlerini de sunacak şekilde kendimizi yeniden tanımladık. Forrester’in 2012 araştırmasına göre şu an dijital pazarlama çözümlerinde de lider konumdayız. Şu anda Adobe içeriğin üretilip, dağıtılması, analizi ve paraya çevrilmesi döngüsünü uçtan uca sağlayan bir teknoloji sağlayıcısı olarak tekiz. Adobe olarak pazardaki öncü ve farklı konumumuzu geleceğe ve daha nice 30 yıllara taşımak istiyoruz. 2008 yılından bu yana Türkiye ofisiyle birlikte yerel pazarda güçlenen konumumuz da artarak devam edecektir”
ETİKETLER : Adobe adobe 30.yıl
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun