Kariyer 13 MART 2012 / 16:51

Açık Akademi yeni Bill Gates'ler yetiştirmeyi hedefliyor

Microsoft Türkiye’nin ülkemizin genç ve dinamik bilişim kullanıcılarını teşvik etme amaçlı kurulan Açık Akademi 2 aylık sürede 55 binden fazla kişiye eğitim verdi. Bilişim teknolojilerinde ilerlemenin ilk koşulunun özgün yazılımlar ve üretken yazılımcılar olduğuna inanan Microsoft Türkiye, bu doğrultuda kurduğu Açık Akademi’den şu ana dek 460 mezun verirken, mezun olan kullanıcılar geliştirdikleri uygulamaları Windows Phone, Windows 8 ve Windows Azure uygulamalarının da yer aldığı Marketplace platformları üzerinde satabilme imkanı bulabiliyorlar.

Konuyla ilgili konuşan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, Açık Akademi projesini oluştururken amaçlarının gençlere önümüzdeki yıl 60 milyon dolara ulaşacak olan uygulama pazarında yer imkanı sağlamak olduğunu belirtti. Şimdiden öğrencilerden 4269 kişinin ilk interaktif uygulamalarını yazmalarının umut verici olduğunu sözlerine ekledi.

Uluslararası pazarda da gelişme kaydedebilme adına Açık Akademi’nin kapsamını genişleteceklerini belirten Özmen, sosyal medyayı hızlı tüketen bir toplum olmak yerine, sosyal medyayı kullanarak üreten gençler yetişmek istediklerini ifade etti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun