Kariyer 01 NİSAN 2011 / 08:06

Acer CEO'su ve Başkanı Gianfranco Lanci istifa etti

Acer CEO'su Gianfranco Lanci istifa etti

Şirket işleyişinde bir değişiklik olmayacağı belirtilen Lanci'nin istifasının yanı sıra EMEA (Avrupa, Orta Doğu, Afrika) Başkan Yardımcısı Walter Deppeler ise Acer EMEA Başkanı olarak atandı.Acer Yönetim Kurulu Başkanı J.T. Wang'ın aldığı kararlar doğrultusunda yoluna devam eden Acer, sürdürülebilir geleceği için organizasyonel ve operasyonel ayarlamaların planlamasına şirket olarak başladığını açıkladı. Ayrıca yapılan açıklamada Acer'ın "küreselleşme, çok markalı ve kanallı iş modelini takip etmede, rekabetçi ürünler ve hizmetler geliştirmede ve önemli tedarikçileri ve kanal ortaklarıyla daha yakın ilişkiler kuracağı" ifadelerine yer verildi.

Acer Yönetim Kurulu Başkanı J.T. Wang, “Kişisel bilgisayarlar iş anlayışımızın merkezi olmaya devam ediyor. Sağlam temeller kurduk ve bu temellerin üzerinde, özellikle ticari kişisel bilgisayar sınıfında yükselmeye devam edeceğiz. Ayrıca, yatırımlarımızı dikkatlice yapacağımız ve kalıcı olmayı hedeflediğimiz yeni mobil cihaz pazarına giriyoruz” diye konuştu.

Gelen açıklamada son olarak eski Başkan ve CEO olan Lanci'nin, görev yaptığı sürede Acer'ın büyümesine önemli ölçüde katkıda bulunduğu, katkılarından dolayı teşekkür edildiği ve gelecekteki çalışmalarında başarılar dilendiği belirtildi. Bununla beraber yeni Acer EMEA Başkanı olan Walter Deppeler'ın da Acer'ın en güçlü olduğu bölge olan EMEA'da başarıyla görevini sürdüreceğine inandıkları vurgulandı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun