Kariyer 03 MAYIS 2012 / 16:17

6. Liselerarası Akıl Oyunları Olimpiyatı tamamlandı

6. Liselerarası Akıl Oyunları Olimpiyatı tamamlandı

TTNET’in ana sponsorluğunda, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Hüseyin Avni Sözen Lisesi işbirliğiyle düzenlenen 6. İstanbul Liselerarası Akıl Oyunları Olimpiyatı’nın bireysel finali tamamlanırken, ilk üç dereceyi paylaşan öğrenciler, madalyanın yanı sıra iPad’le ödüllendirildi.25 Mart tarihinde 50 okuldan 88 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen elemelerin ardından kazanan 10 yarışmacı finallere katılmaya hak kazandı. Elemeler sonucunda, Kabataş Erkek Lisesi, Atatürk Fen Lisesi ve Cağaloğlu Anadolu Lisesi ilk üç dereceyi paylaştı. 2 Mayıs günü yapılan son finalde ise Kabataş Erkek Lisesi’nden Ömer Faruk Yatkın birinci, Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nden Meriç Pakkan ikinci, İstanbul Atatürk Fen Lisesi’nden Utku Gündoğan üçüncü oldu.

Konuyla ilgili konuşan TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, yetenekli bir genç nesil olduğunu söyledi. Yılmaz, gençlere yapılacak her türlü yatırıma açık olduklarını dile getirdi. Yılmaz, bilişim toplumu olma hedefini’ sahiplenerek yürüttükleri sosyal sorumluluk projelerinde son 2 yılda 70 bin gence ulaştıklarını söyledi. Hali hazırda Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomi'ye Destek projesiyle yetenekli gençlere ulaştıklarını dile getiren Yılmaz, bilişim sektöründe ihtiyaç olan alanlarda eğitim verdiklerini söyledi.

Akıl Oyunları Olimpiyatı’nda liseli gençler matematik ve kelime bilgileriyle yarışırken, planlı hareket etmenin önemini kavrayabiliyorlar.
YORUMLAR
serdan 03 MAYIS 2012 / 18:01 0 0
zeka oyunları deser daha iyi olurdu:)
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun