Kamu 10 KASIM 2009 / 15:23

Yağmur suyu artık içilebilir

Avustralya'da bulunan Monash Üniversitesi'nde yapılan yeni bir çalışmaya göre, yağmur suyunun içilebilir olduğu ortaya çıktı.

Avustralya'da bulunan Monash Üniversitesi'nde yapılan yeni bir çalışmaya göre, yağmur suyunun içilebilir olduğu ortaya çıktı.


Araştırmayı yürütenlerin başında gelen Yardımcı Doçent Karin Leder, bu çalışmanın yağmur suyu tüketimin sağlığa olan etkilerini araştırmak için yapılan ilk çalışma olduğunu dile getirdi.

Çalışmaya üç yüz gönüllü ev halkı katıldı ve bu gönüllülere yağmur suyunu arıtmak için filtreler verildi. Filtrelerin sadece yarısı gerçekti, kalanı ise gerçek filtreler içermeyen taklit filtrelerden oluşuyordu. Elbette aileler bunu bilmiyordu ve aileler bir yılı aşkın bir süre boyunca sağlık kontrollerini yaptırdılar. Gerçek filtreler ve taklit filtreler kullanan iki grup karşılaştırıldığında, arıtılmamış su içenlerin sağlık ölçümlerinde hiçbir olumsuz artış ya da düşüş görülmedi.

Araştırmanın yapıldığı şehir ise Avustralya'nın en çok yağmur alan şehri Adelaide idi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun