Kamu 04 TEMMUZ 2013 / 15:57

Üzerinize kayıtlı telefonları internetten sorgulayın

Türksat'tan yapılan açıklamaya göre, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından sunulan “Adıma Kayıtlı Cep Telefonu Hatları Sorgulama Hizmeti”, e-Devlet Kapısı’ndan sunulmaya başlandı.e-Devlet Kapısı şifresi, e-imza, m-imza ve elektronik kimlik kartı seçeneklerinden biri aracılığıyla e-Devlet Kapısı’na giriş yapmış tüm kullanıcılar söz konusu hizmetten yararlanabiliyor.

Bu hizmet aracılığıyla kullanıcılar, üzerilerine kayıtlı bulunan GSM hatlarına dair bilgiye erişerek, kendi bilgileri dışında üzerilerine açılmış hat olup olmadığını öğrenebiliyor. Türkiye’de hizmet veren GSM operatörlerinde bulunan kayıtlar sorgulanarak, kullanıcılara hangi operatörde kaç cep telefonu hattına sahip oldukları ve bu hatlara ait numara bilgisi veriliyor.

www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden erişilen e-Devlet Kapısı’ndan söz konusu hizmeti alabilmek için e-Devlet Kapısının kayıtlı kullanıcısı olmak gerekiyor. Kayıtlı kullanıcı olmayanlar, en yakın PTT merkezine giderek, e-Devlet Kapısı şifresi alabilirler. Yaklaşık 15 milyon kayıtlı kullanıcının hizmet aldığı e-Devlet Kapısı, aynı zamanda elektronik imza veya mobil imza aracılığıyla da kullanılabiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun