Kamu 22 TEMMUZ 2011 / 10:35

STK’lardan Yıldırım’a tebrik ziyareti

Bilişim STK’ları ulaştırma bakanına tebrik ziyaretinde bulundu ve bilişimin ‘stratejik sektör’ olarak konumlandırılması konusundaki gerekliliği yineledi.Bilişim sektörü STK’ları, yeniden Ulaştırma Bakanlığı görevine getirilen Binali Yıldırım’ı Ulaştırma Bakanlığı’nda ziyaret etti. Binali Yıldırım’a yeni döneminde tebriklerini sunan STK’lar bilişim sektörünün ‘stratejik sektör’ ilan edilmesi gerektiğini dile getirdi.

STK temsilcileri bilişim sektörünün gerek cari açık gerekse işsizlikte önemli çözümleri beraberinde getireceğine de dikkat çekti. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ise “Bilişim sektörü her şeyin çözümü. Bütün öncelikleri buraya vermemiz gerekli” dedi.

“Bilişimin gücü yavaş yavaş anlaşılıyor”

Yıldırım’a bilişim, bilgi ve iletişim teknolojileri gibi kelimelerin 61. Hükümet parti programında daha önceki yıllara göre daha fazla yer aldığı hatırlatılması üzerine Yıldırım, “Adım adım gidiyoruz. Önemli ilerlemeler kaydettik. Ancak henüz istediğimiz seviyelere ulaşamadık. Hükümet sadece bir tek alana bakmıyor. Bilişimin gücünün anlaşılması biraz zaman alıyor ama ilerliyoruz” şeklinde konuştu.

Yıldırım’a gerçekleştirilen ziyarette Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, İnternet Kurulu Başkanı Serhat Özeren, Türkiye Bilişim Derneği Başkanı Turhan Menteş, TESİD Başkanı Müjdat Altay, MOBİLSAD Başkanı Keram Alkin, Bilgi Teknolojileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Bakır, İnternet Huku Platformu Başkanı Füsun Nebil, Çağrı Merkezleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Hakan Çelik ve Bilişim Muhabirleri Derneği Ankara Temsilcisi Yusuf Çağlayan yer aldı.