Kamu 22 EYLÜL 2008 / 11:54

Minik atlet bağış toplamak için triatlon tamamladı

9 yaşındaki Winter Vinecki, babasının prostat kanserine karşı verdiği savaşı desteklemek için yarıştığı triatlonu tamamlamayı başardı. Küçük kız Prostat Kanseri Vakfı’na 100 bin dolar toplanmasına yardımcı oldu.

9 yaşındaki Winter Vinecki, babasının prostat kanserine karşı verdiği savaşı desteklemek için yarıştığı triatlonu tamamlamayı başardı. Küçük kız Prostat Kanseri Vakfı’na 100 bin dolar toplanmasına yardımcı oldu.


Michigan’da yaşayan 9 yaşındaki Winter Vinecki Orlando, Florida’daki Disney World Resort’da düzenlenen 'Şifa İçin Atletler Triatlonu’nun açılışında yarıştı. Bu yarıştaki en genç yarışçı ve destekçi olan Winter yarışa diğer bin atletten on dakika önce başlatıldı. 1,5 km yüzme,  40 km bisiklet ve 10 km koşuyu 3 saat, 59 dakika, 04 saniyede tamamlayan dokuz yaşındaki sporcu, bu derecesiyle 62 yarışmacının önüne geçti. Triatlet olan annesi Dawn Vinecki tüm yarış boyunca kızının yanında yarışarak ona destek oldu. Eski dünya şampiyonu Simon Lessing başta olmak üzere bir çok ünlü triatlet de Winter’la birlikte koşarak ona destek verdi.  Winter’ın prostat kanseri olan babası, 40 yaşındaki eski triatlet Michael Vinecki de ailesini yarışırken izlemek  ve desteklemek için Orlando’daydı. Triatlon yarışlarında nadir görülen bir olay da bu yarışta yaşandı. Triatlona katılan tüm yarışmacılar Winter’ın oluşturduğu Winter Team’e katılarak tek bir takım gibi yarıştılar. Winter’ın çabası ile, Prostat Kanseri Vakfı ‘nın sponsor olduğu kanser araştırma programları için 100 bin dolardan fazla bağış toplandı. Prostat kanseri Amerika’da her altı erkekten birinde görülüyor. Amerikan Ulusal Kanser Enstitüsü 2008 yılında 28 bin erkeğin prostat nedeniyle öleceğini, yaklaşık 186 bin kişiye daha teşhis konulacağını tahmin ediyor. Erken teşhis ve tedavi hastaya en azından beş yıl kazandırıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun