Kamu 08 ARALIK 2010 / 09:12

İlk kez bir bebek doğum anında EMR ile görüntülendi

Berlin'de bir hastanede gerçekleştirilen kayıt doğumun mucizesini gözler önüne seriyor.

Berlin'de bir hastanede gerçekleştirilen kayıt doğumun mucizesini gözler önüne seriyor.


Berlin'de yer alan bir hastanede elektromanyetik rezonans (EMR) ile doğum anında görüntülenen bebek tarihe geçti.

Görüntü, Alman bir annenin elektromanyetik rezonans makinesi içinde doğum yapmayı kabul etmesiyle elde edildi. Bu şekilde yapılan doğum sayesinde doğum anındaki süreç çok daha net görüntülenebildi. Görüntülerin ileride doğum anında yaşanan ölümlerin önüne geçmesi bekleniyor.

Jinekolog Ernst Beinder, doğum sürecinin makine tarafından tamamen kaydedildiğini, daha önce sadece sondayla bu kadar çok detayın farkına varabildiklerini belirtti.

Genelde kullanılan EMR makineleri tüp şeklinde tasarlanıyor. Ancak Berlin'deki hastanede hamileler için özel olarak daha açık bir makine yaratıldı. Ortaya çıkan görüntüyse doğumun bir mucize olduğunu gözler önüne seriyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun