Kamu 17 MART 2011 / 14:46

Devlet memurları Mac kullanacak

Devlet memurları Mac kullanacak!

Devlet Malzeme Ofisi’nin satın alınmasına onay verdiği ürünler arasında Mac bilgisayarlar ve Adobe yazılımları  bulunuyor.

Kamu kuruluşları adına merkezi satın alma işlevini yürüten Devlet Malzeme Ofisi, kurumların ihtiyaç duydukları mal ve hizmetlerin standardı ve kalitesini azami ölçüde sağlayan ürünleri temin ederek, ürün kataloğu oluşturuyor ve kamu kuruluşları satın almalarını sadece bu katalogdaki ürünler üzerinden gerçekleştiriyor.Mac tedarikçisi Bilkom ve iş ortağı Orbim,  kamu kurumlarının ihtiyaçlarına göre iMac, Mac Pro, Mac mini, MacBook Air, MacBook Pro, MacBook Beyaz gibi bilgisayar alternatiflerinin kullanıma sunulacağını açıkladı. Ayrıca Acrobat programıyla tanınan Adobe de kamu kurumlarında kullanılacak ürünler arasındaki yerini aldı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun