Kamu 24 EKİM 2008 / 14:36

Çocuklarınızı çevreden koruyun!

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) yetkilileri, çocukların çevresel risklere karşı yetişkinlerden çok daha hassas olduğunu vurguluyorlar.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) yetkilileri, çocukların çevresel risklere karşı yetişkinlerden çok daha hassas olduğunu vurguluyorlar.


Çocuklar yetişkinlere oranla daha hareketli ve dolayısıyla çok daha fazla hava teneffüs ediyor,  yiyecek ve su tüketiyor. Bu da onların çevrsel risklere karşı daha hassas olmasına sebep oluyor. Boston Üniversitesi’nden Tom Hudson ile çalışan Dünya Sağlık Örgütü Halk Sağlığı ve Çevre Bölümü   yetkilileri dört hastalıktan birinin çevresel nedenlerden kaynaklandığını öngören WHO raporuna dikkat çekiyor. Bu tür hastalıklar her yıl 10 milyondan fazla çocuğun hayatını kaybetmesine sebep oluyor. Uzmanlar, çevresel zararların giderek çoğaldığını, hızlı nüfus artışı, çevresel değişimler gibi nedenlerden ötürü çok daha görünür hale geldiğini belirtiyor. Bu tür çevresel faktörler ishal, solunum enfeksiyonları, sıtma gibi hastalıklara, zehirlenmelere ve kötü beslenmeye yol açabiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun