Kamu 06 ŞUBAT 2009 / 12:58

Bunu sadece fakir insanlar yaşamamalı dedi ve sonra...

Bill Gates, Kaliforniya'da bir konferansta izleyicileri şoka uğrattı. Öyle bir şey yaptı ki, E-Bay kurucusunun da aralarında olduğu birçok kişi salonu terketti.

Bill Gates, Kaliforniya'da bir konferansta izleyicileri şoka uğrattı. Öyle bir şey yaptı ki, E-Bay kurucusunun da aralarında olduğu birçok kişi salonu terketti.


Bill Gates, özellikle fakir Afrika ülkelerindeki sıtma tehlikesini anlatmak için sosyal içerikli bir eyleme imza attı. California’da tekonoloji patronları, milyarderler, Hollywood yıldızları ve politikacıların katıldığı bir toplantıda sahneye çıkan 53 yaşındaki işadamı, dünyadaki sıtma tehlikesi ile ilgili bir konferans verdi. Konuşmasının ardından yanında getirdiği bir kavanozun kapağını açan Gates, içindeki sivri sinekleri yüzlerce kişinin bulunduğu salona bıraktı. “Bu hastalığa hep fakir insanlar mı yakalanacak” diyen Gates, seyircilerin korkulu bakışlarının ardından “Korkmayın bu sivri sinekler sıtma taşımıyor” dedi. Ancak yine de bazı dinleyiciler bu garantiyi yeterli bulmayarak salonu terk etti. Bunların arasında eBay'in kurucusu Pierre Omidyar’ın da olduğu bildirildi. Gates’in dikkati çekmeye çalıştığı sıtma yüzünden her yıl 2.7 milyon insan ölüyor. Bunların büyük bir bölümü ise Afrikalı çocuklar.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun