Kamu 29 EYLÜL 2009 / 13:58

Bilgisayar sistemi çökünce olanlar oldu

Ankara'nın en yeni ve en modern hastanelerinden olan ve 5 yıldan bu yana hizmet veren Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin ileri teknoloji kullanılarak oluşturulan bilgisayar sistemi çöktü.

Ankara'nın en yeni ve en modern hastanelerinden olan ve 5 yıldan bu yana hizmet veren Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin ileri teknoloji kullanılarak oluşturulan bilgisayar sistemi çöktü.


Anadolu Ajansı'ndan alınan habere göre, Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin bilgisayar sistemlerinin sabah saatlerden itibaren çökmesi sonucu, kayıt, muayene, tetkik, yatış gibi pek çok işlem gerçekleştirilemedi. Gün boyu süren arıza hastane çalışmalarını felce uğratınca, hastalar ve çalışanlar arasında tartışmalar yaşandı.

Hastaneye bağlı çalışan İçişleri Bakanlığı, Beşevler, TEDAŞ, Entodem, Çukurambar ve Ulus'taki semt polikliniklerinde de yaşanan sorunun gün içinde kısmen çözülmesiyle ancak hasta kayıtlarının yapılması sağlanabildi. Sistem sorumlusu Başhekim Yardımcısı Uzman Dr. Sinan Korukluoğlu bilgisayar sisteminin neden çöktüğünü çözemediklerini, bu boyutta bir arızanın ilk kez yaşandığını kaydetti. Korukluoğlu, "Sistemi kuran firma da sorunu çözemedi. Laboratuvar sonuçları ile ilgili sıkıntı sürüyor. Tahmin edilemeyecek boyutta veri kargaşası oldu. Sistemimizde 5 yıllık veri bulunuyor. Bu verileri kaybetmeden bazı birimleri çalıştırdık. Ancak sorun muhtemelen yarın tam olarak çözülür." dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun