İşbirlikleri 05 HAZİRAN 2015 / 09:50

Yurtiçi uçuşlarda Multinet kartları ile ödeme

Pegasus Hava Yolları, Multinet UP ile iş ortaklığına imza atıyor. Bu ortaklıkla Pegasus misafirleri yurt içi uçuşları sırasında Pegasus Cafe ödemelerini Multinet kartları ile gerçekleştirebilecek.Dünyada havacılık sektöründe ilk kez uygulanacak proje ile Pegasus misafirleri, yurt içi uçuşları sırasında uçak içerisinde istedikleri yemeklerin ödemesini Multinet kartları ile yapabilecek.

Pegasus bir ilke imza atıyor

Multinet UP’ın Pegasus Hava Yolları için geliştirdiği sistem ile dünyada ilk kez Multinet POS cihazları offline bir şekilde uçuş sırasında kullanıma sunuluyor. Yaz döneminden itibaren kullanmaya başlayacağı bu yaratıcı uygulama, Multinet UP Bilişim Teknolojileri ekibinden 4 kişinin 4 aylık çalışması sonucunda hazırlanarak geliştirildi.

Pegasus Hava Yolları Yer İşletme Genel Müdür Yardımcısı Boğaç Uğurluteğin, Multinet UP iş ortaklığı ile ilgili olarak “Türkiye’nin öncü düşük maliyetli havayolu olarak teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor; misafirlerimizin beklentileri ve ihtiyaçları paralelinde iş modelimize yenilikçi uygulamalar entegre etmeye devam ediyoruz. Misafirlerimizin özellikle iş seyahatleri sırasında çok önemli bir ödeme kanalı olacak olan Multinet UP ile akıllı yemek kartı teknolojisi uçak içinde yerini alıyor. Multinet UP iş ortaklığımız ile misafirlerimize sunduğumuz faydayı maksimize ederken sektörde de bir ilke imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.