İşbirlikleri 12 MAYIS 2015 / 15:10

Xerox 565 milyon dolarlık anlaşma imzaladı

Amerika Birleşik Devletleri New York Eyaleti Sağlık Departmanı, yoksullar için uygulanan sağlık sigortası Medicaid hizmetini modernize etmesi ve yönetmesi için Xerox ile 5 yıllığına anlaştı.

New York Eyaleti Sağlık Departmanı ile yaklaşık 564.9 milyon dolar değerinde 5 yıllık hizmet anlaşması imzalayan Xerox, Medicaid sağlık sigortası taleplerini ve bu hizmetler kapsamında yapılan ödemeleri yönetecek. Xerox, New York’ta 6 milyon yoksul kişinin yararlandığı sağlık sigorta sistemi Medicaid hizmetlerini, günümüz teknolojisine uygun olarak modernize edecek.

Xerox’un Medicaid sisteminin geliştirilmesi için hazırladığı sağlık çözümü New York’ta uygulanan Medicaid programına kazandıracağı yenilikler:

Daha hızlı güncellemeler: Bugüne kadar Medicaid’in merkezi veri sistemi üzerinden idare edilen Medicaid Yönetim Bilgi Sistemi üzerinde bir değişiklik yapmak zaman ve maddi kaynak gerekiyordu. Xerox’un sunduğu Sağlık Çözümü ise Medicaid yöneticilerine esnek bir program yönetimi imkanı sunarak görevlilerin hızlı bir şekilde güncelleme yapabilmelerini sağlayacak..

Modülarite ve İş birliği: Xerox Sağlık Çözümü ile New York Sağlık Departmanı diğer eyaletlerle veri alışverişi yapabilecek, güvenli bir bilgi ağında hızlı ve uyumlu bilgi transferi gerçekleşecek.

Mobil Erişim: Medicaid’den faydalanan tüm vatandaşlar Xerox Sağlık Çözümü ile ilk kez bir web sitesi üzerinden Medicaid program hizmetlerine ulaşıp talepte bulunabilecek

Toplum Sağlığı Yönetimi: Sistem New York Medicaid programını kullanan kişilerin verilerini otomatik inceleyerek, bölgede sağlık ve bakım ihtiyacı bulunan riskli gruptaki insanları tespit edecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun