İşbirlikleri 06 MART 2015 / 10:29

Williams Martini Racing'in ekip iletişimi BT'ye emanet

BT, Williams Martini Racing Formula 1 ekibi ile uzun süreli stratejik bir teknoloji ortaklığı konusunda anlaşmaya vardı.Williams Martini Racing ekibi, BT’nin yüksek performanslı ağ hizmetlerini küresel olarak kullanacak; bu da güvenli ve yüksek hızlı iletişimin yanı sıra etkili iş birliğinin kurulmasını kolaylaştıracak. Bu kapsamda BT, ekibin sabit ve mobil ses ihtiyaçlarını, bulut sunucuda barındırılan ve global olarak birçok farklı cihaza ulaştırılabilen tek bir hizmet halinde bir araya getirecek.

BT, aynı zamanda teknoloji ve danışmanlık bilgi birikimini de bu işbirliğinde kullanacak. Williams is bu işbirliğinden elde ettiği deneyimi, otomotiv, motor sporları, enerji, sivil havacılık ve savunma sektörlerinde kullanmak üzere “Advanced Engineering” (İleri Mühendislik)” bölümüne taşıyacak.

İki kuruluşun 2014 sezonunun sonuna doğru yenilikçi bir pilot projede birlikte çalışması, Williams’a daha yüksek performanslı ağ hizmetleriyle ulaşılabilecek elle tutulur rekabet avantajların bazılarını gösterdi. Bu avantajlar; ilave stratejik kapasite sayesinde araç performansında gelişme, daha hızlı pit stop uygulaması ve yarış videosu analizi, performans gelişimi ve video, telemetri ve sese dayalı uygulamalar da dahil zorlu büyük veri programlama süreçlerinin güvenilirliğini içeriyor.

BT Grup CEO’su Gavin Patterson, Williams ile güçlerini birleştirmenin gerçekten heyecan verici olduğunu belirtti ve sözlerine şöyle devam etti:

“Williams dünyanın en başarılı ve iyi tanınan Formula Bir ekiplerinden biri. Hem BT hem de Williams’ın son teknolojiyle üst düzeyde başarıyla rekabet etme konusunda meşhur bir geçmişi var. Bu, dünya sahnesinde bir takım olarak kazanmaya kararlı iki büyük İngiliz markasının yaptığı gerçek bir ortaklığın başlangıcı.”

Williams Martini Racing Ekip Başkanı Sir Frank Williams ise, Williams ve BT’nin resmi bir ortaklık kurmasını sağlayan çok sayıda sinerjiyi paylaştıklarını belirtti ve sözlerine şöyle devam etti:

“Rekabette önde yer almak için teknolojik yenilikçiliğe güveniyoruz, verileri seviyoruz; tam anlamıyla İngiliziz, fakat küresel bir bakış açısına sahibiz, işte başarı için güçlü iletişimi ön planda tutuyoruz. BT bu alanlarda yükseliyor; biz de onların iletişimlerimizi ve veri ağlarımızı güçlendiren ürünleriyle önemli stratejik kararları daha hızlı ve iş birlikçi bir şekilde alıyoruz. Williams gibi bağımsız bir ekip, yarışmak için sadık ortaklarla yaratacağı istikrara güvenir. Biz de önümüzdeki yıllar boyunca birlikte çalışmak isteyeceğimiz yeni, yüksek profilli bir katkıya sahip olduk.”

Ağ hızının büyük oranda artmasıyla çalışma şekillerinin tamamen değişebileceğini belirten Williams Martini Racing Baş Teknik Sorumlusu Pat Symonds sözlerini şöyle sürdürdü:

“Rutin faaliyetlerimizin avantajları ortada ve ‘saha dışı’ analitik becerimizdeki muazzam artışta görülüyor. Daha az görünen avantajları arasında ise, nerede yarıştığımızdan bağımsız olarak elzem bilgi kaynaklarına daha hızlı erişim sağlayabilme becerisi bulunuyor. Bu, örneğin, merkezdeki CAD sistemimizi uzaktan sorgulama, yeni çevirme dilleri oluşturma ve sonra gerekli bilgiyi parkurda kullanmak için dakikalar içinde dışa aktarma becerilerini içeriyor.“

13-15 Mart tarihlerinde Avustralya’da açılan F1 sezonunda, BT markası Williams Mercedes FW37 aracının koltuk başlıklarında ve ekibin konaklama ve garaj ortamlarında görülecek. Bu seneki 2015 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası 20 yarıştan oluşuyor ve gelecek hafta sonu Melbourne’da yapılacak olan Formula 1 Rolex Australian Grand Prix ile başlayıp 27-29 Kasım tarihlerinde Abu Dabi’de yapılacak olan yarışla sona erecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun