İşbirlikleri 19 EKİM 2015 / 09:39

Vodafone ve Opet işbirliği

OPET ve Vodafone işbirliği ile akaryakıt sektörüne özel bir uygulama geliştirildi. OTOFİLO adını taşıyan bu uygulama ile OPET, müşterilerinin filo araçlarının filo yönetimini de yapacak.

OPET ve Vodafone; şirket filo taşıtlarının istasyonlarda nakit para ödemeden yakıt almalarını sağlayan, dolum ve taşıtın kilometresi gibi bilgileri elektronik ortamda müşteriye ulaştıran Otobil sistemini bir üst seviyeye taşıyarak yeni bir projeye imza atıyor. “OTOFİLO Filo Yönetim Sistemi” ile OPET müşterileri filo araçlarının yönetimlerini, yakıt dolum ve tüketim bilgilerini, taşıt kilometresini ve coğrafi konum bilgilerini tek ekrandan izleyebiliyor.  
 
“OTOFİLO Filo Yönetim Sistemi” kullanıcıları www.opet.com.tr adresinde bir yandan araçlarının akaryakıt tüketim raporlarını inceleyip akaryakıt ikmalini gerçekleştirirken, bir yandan da coğrafi konumlarını görerek sistem üzerinden gerekli yönlendirmeleri yapabiliyor. Filo yönetimini önemli ölçüde kolaylaştıran OTOFİLO sistemi, “akaryakıt tüketim” ve “araç coğrafi konum” olmak üzere iki farklı raporlamayı aynı ekranda takip etme olanağı vermesi nedeniyle alanında bir ilk olma özelliği taşıyor.
 
Opet müşterilerinin filo yönetim sistemlerini dijital dönüşüme hazırlıyoruz” 
 
OPET Teknoloji, Otomasyon ve Mühendislik Direktörü Hakan Koca “OTOFİLO Sistemi, üye olan işletmelerin, araç filolarını en verimli şekilde kullanma ve yönetimini sağlarken kiraladıkları veya sahip oldukları tüm motorlu kara taşıtlarının yasal süreçlere uygunluğunu, taşıtın alındığı günden satıldığı güne kadarki servis, sigorta ve garanti hizmetlerinden eksiksiz faydalanmasını da sağlıyor olacağız. Otobil sistemini kullanan araçlar için filo yönetim sistemi olarak tarif ettiğimiz “OTOFİLO”, Otobil müşterilerine maliyeti düşük, karlılık oranı yüksek bir hizmet sunarken, müşteri bağlılığını uzun dönemli korumak amaçlı geliştirilmiştir. 40 binden fazla OTOBİL sistemi kullanan filo, herhangi bir ön yatırım yapmadan bu sistemi kullanma imkanına sahip olacak.Türkiye’de teknolojinin öncüsü Vodafone ile birlikte geliştirdiğimiz bu proje ile maliyet ve zaman tasarrufunun yanı sıra müşterilerimize yeni bir teknoloji sunmaktan gurur duyuyoruz” diye konuştu.
ETİKETLER : Vodafone Opet Otofilo