İşbirlikleri 03 EYLÜL 2015 / 13:56

Vodafone Cep Cüzdan temassız ödeme dönemine hazır

Vodafone bir ilki gerçekleştirerek Yakın Alan İletişimi (NFC) teknolojisi ile temassız ödeme deneyimini kullanıcılarına sunduğu mobil ödeme servisi Vodafone Cep Cüzdan, kullanıcıları mobil ödemeler çağına hazırlıyor.Vodafone’un Visa Europe işbirliğiyle Yakın Alan İletişimi teknolojisini entegre ettiği mobil ödeme uygulaması Vodafone Cep Cüzdan, kullanıcılara mobil temassız ödeme deneyimini bugünden sunuyor. NFC desteği bulunan Android işletim sistemli akıllı telefonlarına Cep Cüzdan'ı yükleyerek fiziksel kartlarını yanlarında taşımaya gerek duymadan pratik şekilde telefonlarıyla alışveriş yapabilen Vodafone'lular, Türkiye pazarındaki tüm yazarkasaların temassız ödeme kabul eder hale gelmesi ile temassız ödeme deneyimine her an her yerden rahatlıkla erişebilecek.

Türkiye’de 50 TL ve altındaki işlemlerde şifresiz işlem yapılmasını sağlayan temassız mobil ödeme sistemi, kasada kuyruk oluşturmadan hızlı alışverişi mümkün kılıyor. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan düzenlemeyle, Katma Değer Vergisi Mükelleflerinin Ödeme Kaydedici Cihazları Kullanmaları Mecburiyeti Hakkında Kanun’un ilgili genel tebliğlerince tanımlanan tüm mükellefler, önümüzdeki yıllarda temassız ödeme kabul eder hale gelecek. Böylece, ilerleyen dönemde alışveriş için kullanılan cihazların birçoğu temassız ödeme kabul edebilecek.

Temassız ödemeler konusunda tüketici bilincinin artık yerleşmeye başladığını ve Avrupa'da olduğu gibi ülkemizde de hızla yaygınlaştığını ifade eden Visa Europe Türkiye Ülke Müdürü Merve Tezel ise yakın gelecekte mobil cihazların kitlesel birer ödeme aracına dönüşeceğini öngördüklerini kaydederek şöyle konuştu:

“Vodafone Cep Cüzdan ile Türkiye’de bir ilk’e imza attık. Alanlarında lider iki dev markanın inovasyon alanında yaptığı bu işbirliğinin ülkemizde temassız ödemelerin yaygınlaşmasına ivme kazandıracağına inanıyorum. Son derece yenilikçi bir hizmet olan Vodafone Cep Cüzdan, tüketicilere hız ve kolaylık sunarken, aynı zamanda ödemelerini güvenli bir şekilde yapmalarını sağlayacak.”