İşbirlikleri 10 HAZİRAN 2015 / 15:05

Vodafone'a Ölçsan ve EyeVerify iş ortaklığı

Mobil cihazlarda biyometri kullanımının artmasıyla Ölçsan ve EyeVerify iş ortaklığı, Ölçsan müşterilerine güvenli ve özel bir kimlik doğrulama getiriyor.Ölçsan ve EyeVerify, çok yıllık bir lisans ve pazarlama anlaşması yaptıklarını bugün duyurdu. Anlaşmalarına göre Ölçsan, EyeVerify’ın Eyeprint ID’si için Türkiye’de münhasır temsilcisi ve distribütörü, Avrupa ve hizmet verdiği diğer pazarlarda ise yetkili temsilcisi ve distribütörü konumuna geldi. Ölçsan biyometri ve ilgili alanlardaki tecrübesini kullanarak Eyeprint kimlik doğrulamasını, bir çok sektör ve kullanım şekli için pazarlayacak.

Ölçsan CEO'su Burak Sondal;  "EyeVerify patentli Eyeprint ID teknolojisi ile çalışmak bizim için çok kolaydı. EyeVerify ile birlikte, mobil alanlarda biyometri çözümlerimizi geliştirmeye ve müşterilerimize yenilikçi çözümler sunmaya devam etmeyi planlıyoruz" dedi.

Eyeverify ve Ölçsan bugün, ilk ortak projeleri olan Vodafone Türkiye projesini duyurdular. Vodafone'un mobil cüzdan uygulaması Vodafone Cep Cüzdan, müşterilerin gözlerini bir kez kayıt etmeleri sonrasında şifresiz giriş olanağı tanıyor.