İşbirlikleri 10 HAZİRAN 2015 / 15:05

Vodafone'a Ölçsan ve EyeVerify iş ortaklığı

Mobil cihazlarda biyometri kullanımının artmasıyla Ölçsan ve EyeVerify iş ortaklığı, Ölçsan müşterilerine güvenli ve özel bir kimlik doğrulama getiriyor.Ölçsan ve EyeVerify, çok yıllık bir lisans ve pazarlama anlaşması yaptıklarını bugün duyurdu. Anlaşmalarına göre Ölçsan, EyeVerify’ın Eyeprint ID’si için Türkiye’de münhasır temsilcisi ve distribütörü, Avrupa ve hizmet verdiği diğer pazarlarda ise yetkili temsilcisi ve distribütörü konumuna geldi. Ölçsan biyometri ve ilgili alanlardaki tecrübesini kullanarak Eyeprint kimlik doğrulamasını, bir çok sektör ve kullanım şekli için pazarlayacak.

Ölçsan CEO'su Burak Sondal;  "EyeVerify patentli Eyeprint ID teknolojisi ile çalışmak bizim için çok kolaydı. EyeVerify ile birlikte, mobil alanlarda biyometri çözümlerimizi geliştirmeye ve müşterilerimize yenilikçi çözümler sunmaya devam etmeyi planlıyoruz" dedi.

Eyeverify ve Ölçsan bugün, ilk ortak projeleri olan Vodafone Türkiye projesini duyurdular. Vodafone'un mobil cüzdan uygulaması Vodafone Cep Cüzdan, müşterilerin gözlerini bir kez kayıt etmeleri sonrasında şifresiz giriş olanağı tanıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun