İşbirlikleri 07 MART 2013 / 13:39

Visa ve Samsung güçlerini mobil ödeme için birleştirdi

Visa ve Samsung, dünya çapında mobil ödemelerin yaygınlaşmasını hızlandıracak bir işbirliğine imza attı. Yapılan işbirliği kapsamında, mobil ödeme programlarını hayata geçirmeyi planlayan bankalar, Visa Mobil Hizmeti’ni kullanarak Samsung’un NFC özellikli cihazlarına ödeme hesap bilgilerini güvenli olarak yükleyebilecekler. Visa Europe Başkan Yardımcısı Mariano Dima, konuyla ilgili olarak  şöyle konuştu:
“Öncü ve yenilikçi iki global şirket bu anlaşma ile heyecan verici ve gelecek vaat eden bir hizmetin hayata geçmesi için önemli bir işbirliğine imza attı. Visa temassız ödeme sistemi ile donatılan Samsung mobil cihazlar, mobil ödemelerin dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerin günlük hayatına girmesi yönünde güçlü bir adım niteliğindedir.”

Anlaşma ile Samsung, NFC özellikli cihazlarını Visa payWave uygulaması ile piyasaya sürecek. Tüketicilerin mobil cihazlarını temassız terminale gösterip ödemelerini gerçekleştirmelerine olanak sağlayan Visa paWave, Visa’nın mobil ödemelere ilişkin bir uygulaması.

Samsung Electronics Başkanı ve Medya Çözüm Merkezi Direktörü Dr. Won-Pyo Hong ise konuya şu yorumu getirdi:
“Visa ile yapmış olduğumuz bu işbirliği, global bir mobil ödeme platformu oluşturmak için atılmış bir adımdır. İşbirliğimizin finans kuruluşları için büyük değer taşıdığına ve tüketiciler için NFC ödemeleri seçeneğini sunan bir girişim olduğuna inanıyoruz.”