İşbirlikleri 28 MART 2013 / 14:04

VakıfBank NFC servisini hayata geçirdi

VakıfBank, Turkcell ve MasterCard ile yürüttüğü NFC (Near-field communication - Yakın Alan İletişimi) Projesi’yle müşterilerinin kartlarını Turkcell Cüzdan uygulamasına ekleyerek, cep telefonlarını kredi kartı gibi kullanabilmelerine imkan sağlıyor. VakıfBank müşterileri, temassız özellikli Mastercard kredi kartlarını Turkcell Cüzdan uygulamasına entegre ederek, temassız ödeme kabul eden iş yerlerinde NFC uyumlu cep telefonları ile 35 lira ve altı işlemlerde herhangi bir şifre girmeden ödeme işlemlerini gerçekleştirebiliyor. 35 lira ve üzeri işlemlerde ise kart şifresi girilerek ödeme yapılabiliyor. Müşteriler, Turkcell Cüzdan uygulaması üzerinden VakıfBank kredi kartı başvurusu yapabiliyor; ayrıca harcama bilgilerine de uygulama üzerinden kolaylıkla ulaşabiliyor. NFC teknolojisinden yararlanabilmek için cep telefonlarının NFC uyumlu olması gerekiyor. NFC uyumlu telefonu olan müşteriler Turkcell’in iletişim merkezlerine giderek SIM kartlarını değiştirerek bu hizmetten faydalanabiliyor.

VakıfBank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Feyzi Özcan, VakıfBank’ın kredi kartı ve cep telefonu özelliklerini tek bir cihazda birleştirdiğini belirterek şu şekilde konuştu:
“Teknolojiye yatırımlarını aralıksız sürdüren ve teknolojik gelişmeleri yakından takip eden VakıfBank, müşterilerine her tür yeniliği sunmaya devam ediyor. Turkcell ile birlikte uygulamaya koyduğumuz yeni projemizde, VakıfBank Cep T Nakit uygulamasını tercih eden müşterilerimiz artık cep telefonları ile de ödemelerini kolayca yapabilecektir. Mastercard’ın paypass temassız ödeme altyapısıyla, mobile ödeme uygulaması tüm VakıfBank müşterilerinin hayatını kolaylaştıracak.”

VakıfBank NFC uygulamasıyla müşterileriler hızlı ödeme ile zamandan tasarruf ederken, yapacakları her işlem için 10 lira olmak üzere maksimum 50 lira değerinde Worldpuan kazanıyor. VakıfBank NFC uygulamasını kullanan herkes market, otopark, büfe, yiyecek/içecek otomatları gibi birçok temassız ödeme noktasında cep telefonu ile güvenli ve hızlı alışverişin keyfini yaşayabiliyor.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın da, Turkcell’in başta NFC olmak üzere mobil finansal servislerde ilklere imza attığına dikkat çekerek şunları ekledi:
“Dünyadaki ilk ticari NFC uygulamalarından biri olan Turkcell Cüzdan ile alışverişte yeni bir dönemin kapılarını açtık. Cep telefonlarını cüzdana dönüştüren Turkcell Cüzdan sayesinde Turkcellliler güvenli, pratik, mobil temassız ödeme kolaylığı ile buluşuyor, mobilitenin avantajlarını yaşıyor, standart kredi kartlarından çok daha fazlasına kavuşuyor. Vakıfbank ile yaptığımız işbirliği ile Vakıfbank müşterilerini de Turkcell Cüzdan kolaylığı ile tanıştırmaktan memnuniyet duyuyoruz.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun