İşbirlikleri 16 HAZİRAN 2016 / 10:18

Twitter SoundCloud'a yatırım yapıyor

Twitter, SoundCloud’a yapacağı yatırımla, online müzik servisi alanına giriş yapıyor.

Online müzik servisi konusunda önemli bir adım atan Twitter, SoundCloud’a 70 milyon dolar yatırım yaptı. Müzik servisi işine doğrudan giriş yapmayı düşünmeyen şirket, ilk etapta SoundCloud ile birlikte hareket etmeyi amaçlıyor. 

SoundCloud bu anlaşma ile beraber diğer müzik servisleriyle olan rekabetinde önemli bir adım atmış olacak. Yeni çıkan servisleri konusunda da Twitter’ın geniş kullanıcı portföyünden yararlanabilecek olan uygulama, bu sayede yeni nesil servislerinin atıl kalmasının da önüne geçmiş olacak.
Bununla beraber büyüme konusunda sorunlar yaşayan her iki şirket de bu anlaşmadan karşı çıkacak gibi görünüyor. Twitter, kullanıcılarına SoundCloud ile birlikte çevrim için müizk servisi konusunda bir alternatif sunabilir.

Her iki şirket için de oldukça karlı görünen anlaşmanın ilerleyen süreçte neler getireceğini bekleyip görmek de fayda var. 

Konuyla ilgili detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. 
ETİKETLER : twitter soundcloud spotify
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun