İşbirlikleri 18 EYLÜL 2015 / 12:08

TÜRKSAT ve Pendik Belediyesi işbirliği

Pendik Belediyesi ve TÜRKSAT’ın yaptığı işbirliği ile artık vatandaşlar sokağında hangi saatte çöp toplanacağını bile e-devlete girerek öğrenecek.TÜRKSAT ve Pendik Belediyesi işbirliği tanıtım toplantısı bugün TÜRKSAT A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Ensar Gül ve Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in katılımı ile gerçekleşti.

e-Devlet hizmeti konusundaki çalışmalar, Ulaştırma Bakanlığı’nın koordinasyonunda ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının etkin katılımıyla TÜRKSAT tarafından yürütülüyor. 2015’te yeni standartları hizmete sunan TÜRKSAT, e-devletten en fazla yararlanan Pendik Belediyesi ile yerel yönetim uygulamaları konusunda işbirliği yaptı. Aynı zamanda e-devlete entegrasyonu ilk gerçekleştirilen yerel yönetim olan Pendik Belediyesi, teknik alt yapısı ve yenilikçi yaklaşımıyla TÜRKSAT’ın çözüm ortağı oldu. Son 6 ayda TÜRKSAT işbirliği ile çok sayıda hizmeti vatandaşların kullanımına sundu.

Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Sami Divleli’nin verdiği bilgiye göre daha önce e-devlette belediyeler ortalama 7 hizmet verebilirken, Pendik Belediyesi askıdaki imar planlarından, nikah salonlarına kadar belediyelerle ilgili 22 genel ve özel bilgiye artık e-devlet ile ulaşma imkanı sağladı.