İşbirlikleri 18 EYLÜL 2015 / 12:08

TÜRKSAT ve Pendik Belediyesi işbirliği

Pendik Belediyesi ve TÜRKSAT’ın yaptığı işbirliği ile artık vatandaşlar sokağında hangi saatte çöp toplanacağını bile e-devlete girerek öğrenecek.TÜRKSAT ve Pendik Belediyesi işbirliği tanıtım toplantısı bugün TÜRKSAT A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Ensar Gül ve Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in katılımı ile gerçekleşti.

e-Devlet hizmeti konusundaki çalışmalar, Ulaştırma Bakanlığı’nın koordinasyonunda ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının etkin katılımıyla TÜRKSAT tarafından yürütülüyor. 2015’te yeni standartları hizmete sunan TÜRKSAT, e-devletten en fazla yararlanan Pendik Belediyesi ile yerel yönetim uygulamaları konusunda işbirliği yaptı. Aynı zamanda e-devlete entegrasyonu ilk gerçekleştirilen yerel yönetim olan Pendik Belediyesi, teknik alt yapısı ve yenilikçi yaklaşımıyla TÜRKSAT’ın çözüm ortağı oldu. Son 6 ayda TÜRKSAT işbirliği ile çok sayıda hizmeti vatandaşların kullanımına sundu.

Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Sami Divleli’nin verdiği bilgiye göre daha önce e-devlette belediyeler ortalama 7 hizmet verebilirken, Pendik Belediyesi askıdaki imar planlarından, nikah salonlarına kadar belediyelerle ilgili 22 genel ve özel bilgiye artık e-devlet ile ulaşma imkanı sağladı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun