İşbirlikleri 16 ŞUBAT 2016 / 15:07

Toshiba, Fujitsu ve Vaio güçlerini birleştirecek

Bilgisayar pazarında yaşanan düşüş şirketleri farklı yollar izlemeye itiyor.

Son yıllarda düzenli bir şekilde düşüş yaşayan PC pazarı, şirketlerin politikalarını da ciddi bir şekilde etkilemeye başladı. Geçtiğimiz Ocak ayında açıklanan raporlara göre, neredeyse rekor düzeyde yaşanan düşüşle birlikte Toshiba, Fujitsu ve VAIO bilgisayar birimlerini birleştirme üzerine görüşmeler gerçekleştiriyorlar.

Bloomberg'de yer alan habere göre bir süredir PC departmanlarını birleştirmek üzere görüşen Toshiba, Fujitsu ve VAIO, bu sayede son dönemde diğer Uzak Doğulu üreticilerin gerisinde kalan Japon teknoloji pazarına da hareket getirmeyi amaçlıyor. Şirketlerin bir araya gelmesi ile oluşacak marka hakkında henüz net bir açıklama yapılmasa da, yeni şirketin özellikle Japon pazarında önemli bir etki yaratması bekleniyor. 

Lenovo, Dell ve HP'nin başı çektiği PC pazarında birçok oyuncu yer alıyor. Yeni oluşacak yapının ilk etapta Japonya'dan başlayarak küresel çapta önemli bir oyuncu olabileceği daha şimdiden konuşulmaya başlandı. Şirketlerden konuyla ilgili bir açıklama gelmese de, özellikle son dönemde yeniden yapılanma sürecine giren Toshiba'nın bu tarz bir oluşumun içerisinde yer alması çok da sürpriz oluşturmuyor. 

Konuyla ilgili gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun