İşbirlikleri 23 ARALIK 2015 / 17:19

Ticimax ve İyzico işbirliğine gidiyor

Ticimax - İyzico iş ortaklığı ile e-ticarete giriş yapmak isteyen firmalar, 1 günde sanal POS’u içinde e-ticaret sitesini kurabiliyor.

Ticimax, ödeme sistemleri firması İyzico ile işbirliğine gidiyor. İki şirket, e-ticarete giriş yapmak isteyenlere 1 günde sanal POS’u içinde olmak üzere e-ticaret sistemi kuruyor. 24 saat içerisinde hem e-ticaret sitesi açılıyor, hem de  sanal POS’u içinde olduğu için, başlangıçta evrak derdi olmadan ödeme almaya başlanıyor. 

Normal bir POS alma süreci şu şekilde işliyor ;E-ticaret sitelerinde, kredi kartı ile ödeme almak isteyenler sanal POS almak için bankalara bire bir başvurmak zorunda. 7 farklı banka kartına taksit yapabilmek için 7 farklı bankaya tek tek gitmeniz ve mali evraklarınızı incelemeye vermeniz gerekli. Ayrıca bankalar özellikle yeni kurulmuş şirketlere sanal pos vermemekte biraz ısrarcı.
Ticimax ve iyzico işbirliği ile detaylarla uğraşmaya son başvuru süreçleri, banka tarafından yapılan incelemeler sonucu uzayabiliyor.

Sanal mağaza kurulumu ise daha hızlı bir süreç ; Ticimax bu noktada 2 saatte sanal mağazayı açıyor ve teslim ediyor. Bunun ardından da müşteri, ürün girişlerini yaparken bir yandan panelinde bulunan sanal POS’u aktif et butonuna basarak tahsilat yapabilme sürecini başlatıyor. 
ETİKETLER : ticimax izyico