İşbirlikleri 18 KASIM 2015 / 14:16

The Weather Company ve IBM güçlerini birleştiriyor

The Weather Company ile IBM, bu yılın başlarında operasyonel performansın ve karar almanın iyileştirilmesi için hava ile ilgili gerçek zamanlı öngörülerin iş öngörülerine bütünleştirilmesi amacıyla stratejik bir ortaklık kurdu.

IBM, bu ortaklık kapsamında The Weather Company firmasının bulut veri platformunun lisansını aldı ve işletmeler ile geliştiricilerin gerçek zamanlı hava öngörülerini iş öngörülerine bütünleştirmesine olanak sağlayacak ortak sektör çözümleri, veri hizmeti paketleri ve uygulama programlama arabirimleri sağlamak üzere The Weather Company'nin işletmeler arası birimi ile işbirliği yaptı. 

The Weather Company firmasının satın alınmasına ve Watson Nesnelerin İnterneti biriminin devreye alınmasına ilişkin planlar, IBM'in bu yılın başlarında Nesnelerin İnterneti ile bağlantılı olanaklar ve hizmetler oluşturmak için gerçekleştireceğini duyurduğu 3 milyar ABD doları tutarındaki yatırımlara ekleniyor.

IBM geliştiricileri ve araştırmacıları, bu ilk duyurudan bu yana işletmelerin, kurumların ve bireylerin daha iyi kararlar almasına yardımcı olacak yeni kalıpların ve bağıntıların açığa çıkarılması için Nesnelerin İnterneti'ne Watson'un bilişsel bilişim gücünü katacak yeni bulut tabanlı teknolojiler, çözümler ve hizmetler üzerindeki çalışmalarını önemli ölçüde hızlandırdılar. Nisan 2015'te duyurulan Watson Sağlık birimi dahil olmak üzere, Watson'dan güç alan giderek artan sayıdaki iş kolları portföyüne dahil oluyor.