İşbirlikleri 24 ŞUBAT 2016 / 15:47

Spotify verilerini Google Bulut Platformu'na taşıyor

Spotify, bu hafta kendi verilerinin çoğunu Google Bulut Platformuna taşıyacağını açıkladı.

The Wall Street Journal’da yer alan habere göre; Spotify’ın müzik dosyaları hala Amazon depolama servisinde bulunuyor. Bu nedenle Spotify, dosyalarını kullanmak için Amazon’un Simple Storage servisini kullanmaya devam edecek.
 
20 milyondan fazla abonesi, 75 milyon aktif kullanıcısı bulunan Spotify’ın bu kararı vermesinin arkasındaki en önemli nedenin Google’ın veri analitiği yeteneklerine sahip olması olarak belirtiliyor. Yaklaşık 250 binin üzerinde kullanıcısının hesaplarını Google Bulut Platformu’na aktaran Spotify, 1 buçuk yıl içerisinde bütün transfer işlemlerini tamamlamayı hedefliyor.

Şirketleri için çok önemli bir anlaşmaya imza attıklarını belirten Spotify, Google ile beraber pazarda daha güçlü olabilir. Ancak Spotify’ın Amazon’un bulut hizmetlerinde kalan verileri, Google için kritik bir öneme sahip. 2014’te Spotify'ı satın almak isteyen Google, fiyatta anlaşamamıştı. Bu iş ortaklığıyla beraber, satın ama spekülasyonları da tekrar gündeme geldi. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun