İşbirlikleri 18 KASIM 2015 / 14:56

Sony ve Alder Hey Çocuk Hastanesi birlikte hareket edecek

Sony Sağlık Çözümleri ve Alder Hey Çocuklar İçin Ulusal Sağlık Hizmeti Vakfı, yenilikçi tıbbi bakım çözümlerini araştırmak ve geliştirmek için resmi bir ortaklık kurduklarını duyurdu.

Hem Sony hem Alder Hey, hasta bakımını ve deneyimini önemli ölçüde geliştirmek üzere hastanelerde gelişmiş dijital teknolojileri kullanmak için sınırsız olanaklar olduğuna inanıyor.

İki tarafın da eşsiz katkılarda bulunduğu bu yenilikçi devlet ve özel sektör ortaklığının odak noktasında işbirliği yer alıyor: Sony, tüm sağlık çözümleri portföyündeki en son yeniliklere erişim sağlarken Alder Hey, hastanedeki çocuklar ve gençler ile çocuk sağlığı uzmanlarının değerli görüşlerini ve geri bildirimlerini sağlayacak. Sony, Alder Hey'de gerçek klinik zorluklarını çözmek ve hasta bakımı üzerinde yarattığı olumlu etkiyi değerlendirmek için teknolojiyi kullanarak hastanenin özel inovasyon ekibiyle birlikte çalışacak tam zamanlı personel görevlendirecek. Elde edilen bulgular, hem hasta bakımında teknolojiyi kullanmanın yararları konusunda tüm dünyadaki hastaneler için örnek oluşturmak, hem de gelecekteki gelişmelerin önünü açmak üzere yayınlanacak.

Bu teknoloji ortaklığı, Sony'nin Alder Hey'in teknoloji harikası yeni hastanesindeki ameliyathanelere en yeni prosedür ve eğitim teknolojileri dahil olmak üzere donanım sağlamasının ardından kuruldu. Karmaşık prosedürler sırasında dünya çapından uzmanlarla iletişim kurmak ve gelecekte eğitim amaçlı kullanım için ameliyatları kaydedebilmek amacıyla ameliyathanelere yerleştirilen görüntülü konferans donanımı da bu ortaklığın bir parçası.

Bu ticari ortaklık sırasında, mevcut ve yeni geliştirilen teknolojilerin kullanımının hastane ortamına uygulanması amacıyla araştırma ortaklığı kurarak üzerinde çalışılabilecek çok şey olduğu ortaya çıktı. Şimdiye kadar Alder Hey, bu ortaklık sayesinde aynı gün cerrahi ünitesinde hastaları oyalama olanaklarını dünyada tam anlamıyla keşfeden ilk hastane oldu. Bunun sonucunda büyük ölçekli, etkileşimli, dijital bir akvaryum kuruldu. Japon devinin dijital ve video prodüksiyon çözümleri sağlayan kolu olan Sony PCL Inc tarafından sunulan özel çözüm, prosedür öncesinde hastaların stresini azaltma yöntemi olarak şu anda hastane tarafından değerlendiriliyor.

Alder Hey'in Danışman Çocuk Cerrahı ve Yenilikçi Klinik Şefi Iain Hennessey, "Alder Hey'de hastalarımızın bakımını geliştirmek için yeni fikirler ve teknolojiler keşfetmeye açığız. Yenilikçi bir hastane yarattık ve buna uygun olarak, bilim adamlarımızın ve klinisyenlerimizin yeni fikirler üretmek, geliştirmek ve bunları test edip sonuçlarını paylaşmak üzere dışarıdan uzmanlarla ve şirketlerle özgürce işbirliği yapabileceği bir araştırma ve yenilik merkezi için yer ayırdık. Sony ile devam eden ortaklığımız, bu işe dahil olan herkes için ufuk açıcı bir deneyim. Ayrıca yoğun bir hastaneyle aynı konumda oluşumuz sayesinde sürekli olarak en önemli müşterilerimizden, çocuklardan ve gençlerden geribildirim alabiliyoruz." dedi.

Sony Sağlık Çözümleri Avrupa Bölüm Başkanı Ludger Philippsen, "Alder Hey projesi, Sony Sağlık Çözümleri'nin geniş kabiliyetlerinin, hastaneleri ve diğer tıbbi tesisleri, teknoloji iş akışlarının tamamında nasıl destekleyebileceğimizi gösteren muhteşem bir örnek. Bu çözüm, sadece ameliyathane için ayrı ürünler sağlamaktan ziyade, son derece özel profesyonel ortamlara yönelik teknoloji geliştirme konusunda onlarca yıllık tecrübemizle danışmanlık yapmak anlamına geliyor." dedi. Philippsen, "Sony olarak böyle kısa bir sürede Alder Hey'de başardıklarımızdan gurur duyuyoruz. Gelecekte daha da verimli işbirlikleri kurmayı heyecanla bekliyoruz." diyerek sözlerini sona erdirdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun