İşbirlikleri 17 ARALIK 2015 / 11:39

Sony Entertainment, Kojima Productions ile sözleşme imzaladı

Sony Computer Entainment, Hideo Kojima’nın şirketi ile oyun geliştirmek için anlaşma imzaladı.

Sony Computer Entertainment Inc. (SCE) bugün, ünlü oyun tasarımcısı Hideo Kojima tarafından kurulan stüdyo Kojima Productions ile, ilk yazılım olarak PlayStation 4 bilgisayar eğlence sistemine özel konsol oyunu geliştirmek üzere sözleşme imzaladığını açıkladı.
 
Sony Computer Entertainment Inc. Başkan ve Global CEO’su Andrew House “PlayStation’ın geçmişi oyunda inovasyon ve büyük yeni oyun serileri ile doludur. Hideo Kojima da bu geçmişin çok büyük bir parçası ve dolayısıyla, yeni projesini PlayStation ortaklığında hayata geçirmeyi tercih etmesinden büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Heyecan verici bir yeni oyun üzerinde kendisi ile birlikte çalışmayı iple çekiyor ve PlayStation ailesi olarak Hideo Kojima’ya hoş geldiniz diyoruz.” şeklinde konuştu.
 
Kojima Productions Oyun Tasarımcısı Hideo Kojima ise “Kendi bağımsız stüdyomu kurarak yeni bir zorluğu üstlendim ve yıllar boyunca çalışmaya devam ettiğim PlayStation ile birlikte bu yolculuğa çıkmaktan büyük bir heyecan duyuyorum. PlayStation üzerinde cazip bir seriye dönüşecek bir oyun yaratmak için sabırsızlanıyorum.” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun