İşbirlikleri 27 MART 2013 / 15:15

Software AG mobil çözüm girişimlerine yatırım yapıyor

Software AG, bu kez Berlin merkezli metaquark şirketiyle kurduğu ortaklık sayesinde, dijital iş stratejisinin önemli bir parçası olan yeni mobil çözümlerini güçlendiriyor. Şirket, bu yatırımıyla gerçek zamanlı içgörüler ışığında, iş dünyasının daha hızlı ve esnek kararlar almasını sağlıyor. Software AG, mobil çözümler sunan Berlin merkezli metaquark ile güçlerini birleştirdi. Bu yatırımla metaquark’ın çoğunluk hisselerini de alan şirket, şirketin yenilikçi ve yaratıcı mobil çözümlerine ortak oldu. Mobil teknolojilerini bir süredir birbirine entegre ederek çalışmakta olan iki şirket, bundan böyle şirketin webMethods Mobil Mobile Suite platformunu birlikte tasarlamaya ve geliştirmeye devam edecek.

Kurumlar, mobil uygulamaların yaşam döngüsünü baştan sona yönetebilmek için, varolan sisteme entegre edilen yeni Mobile Suite platformuyla birlikte Software AG’in geliştirdiği webMethods teknolojisini kullanabiliyor. Bu teknoloji sayesinde kurumlar, mobil uygulamalarını kolaylıkla tasarlama ve geliştirme aşamasından sonra, bir Uygulama Mağazası üzerinden farklı cihazlardaki kullanıcı gruplarına güvenli bir şekilde dağıtım yapabiliyor ve operasyonel BT altyapısını izleme fırsatı bulabiliyor.

Büyük Veri, Bulut ve Sosyal İş Ağı uygulamalarına ek olarak mobil çözümler, şirketin dijital iş stratejisinin temel unsurlarını oluşturuyor. Geliştirilen mobil platform, büyük veriden elde edilen bilgiler ve gerçek zamanlı içgörüler ışığında, gerekli iş verilerini her an her yerde erişilebilir kılan mobil çözümler çerçevesinde, iş dünyasının iş süreçlerini hızlandırarak hem gerçek zamanlı hem de daha esnek ve akıllı kararlar almasını sağlıyor.

Bu yıl CEBIT’te gerçek zamanlı Büyük Veri’den akıllı iş hareket planları tasarlayabilen yeni platformun tanıtımını yaptıklarını belirten Software AG Teknoloji Başkanı ve CTO’su Wolfram Jost, sistemle ilgili geliştirmeler hakkında şöyle konuştu:
“Bundan böyle akıllı iş kararlarını, kolay yönetilebilen güvenli bir ortamda herhangi bir cihaz veya mobil platform üzerinde çalışan herhangi bir kullanıcıyla paylaşabileceğiz. Bu teknoloji, iş kararlarının alınması sürecinde esnekliğiyle çığır açacak, metaquark ile kurduğumuz yeni ortaklık ise, bu geliştirmelere büyük ölçüde katkı sağlayacak.”

 
ETİKETLER : metaquark software AG
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun