İşbirlikleri 28 MART 2016 / 11:22

Sharp-Foxconn anlaşmasında sona yaklaşıldı

Geçtiğimiz yıldan bu yana tamamlanması yılan hikayesine dönen Foxconn-Sharp anlaşmasında son aşamaya gelindi.

Geçtiğimiz yıl başlayan ve Şubat ayında resmiyete dökülen Sharp-Foxconn yakınlaşmasında son aşamaya gelindi. Şubat ayında 4,3 milyar dolar karşılığında anlaşan şirketler, daha sonra Sharp'ın ortaya çıkan yeni ödemeleri ve borçları sebebiyle anlaşmayı tekrar gözden geçirmeye karar vermişlerdi.

Aradan geçen sürede yeni anlaşma şartları konusunda Sharp'ı ikna etmeyi başaran Foxconn, anlaşmaya çok yakın olduğunu duyurdu. Reuters'de yer alan habere göre Foxconn, Sharp'ın mali yükünden kaynaklı bir takım kesintiler yaparken, Sharp tarafı da yeni anlaşmanın şartlarının uygun buldu. Anlaşmanın 31 Mart tarihinde tamamlanması bekleniyor.

Anlaşma ile birlikte Foxconn üretim bantlarının kalitesini bir tık daha artırmayı başaracak. Sharp'ın ekran konusundaki kalitesinde faydalanacak olan şirket, 2018 yılında üretilecek yeni nesil iPhone'larda da Sharp imzalı ekranlara yer verecek. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun