İşbirlikleri 26 KASIM 2015 / 14:08

Schneider Electric Nesneleri İnterneti'ni üniversitelerle geliştirecek

Schneider Electric, Hong Kong Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ve Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nün ortak bir girişimi olan Araştırma Birliği Konsorsiyumu ile uzun soluklu bir işbirliği konusunda anlaştı..

Hong Kong Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (HKUST) ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) tarafından kurulan HKUST-MIT Araştırma Birliği Konsorsiyumu, daha iyi altyapılar oluşturmak için nesnelerin internetine dayanan çözümler geliştiriyor. Konsorsiyum, Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojilerine dayanan gelişmiş veri analizleri, devreler ve cihazlar, sinyal işleme, haberleşme, kontrol gibi mühendislik alanlarındaki konulara çözümler üretmek üzere çalışmalar gerçekleştiriyor.

Schneider Electric Ekolojik Bina İnşaatı Departmanı Teknolojiden Sorumlu Başkanı Barry Coflan, “Bu ortak çalışma, dünyanın dönüşümüne yardımcı olmak için Endüstriyel Nesnelerin İnterneti alanına Operasyonel Zeka katma stratejimizin önemli bir parçasıdır" dedi.

Schneider Electric, bu işbirliğiyle teknolojinin geliştirilmesine olan bağlılığını ortaya koyarken aynı zamanda nesnelerin interneti alanında mevcut olan en son teknoloji araştırmalarından da faydalanacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun