İşbirlikleri 20 ŞUBAT 2016 / 09:00

Samsung ve Qualcomm işbirliğine gidiyor

Samsung ve Qualcomm, Lisansız Spektrum içerisinde LTE’yi destekleyen küçük hücre teknolojisini hayata geçirecek

Samsung ve Qualcomm, Lisansız Spektrum içerisinde LTE’yi destekleyen küçük hücreler ve ürünler konusunda işbirliği yaptıklarını açıkladı. Mobil ağlarda hız ve kapasiteyi artıracak bu teknoloji operatörlerin abonelerine daha zengin ve üstün kullanıcı deneyimi sunmalarına yardımcı olacak.
 
Konuyla ilgili açıklama yapan Qualcomm Technologies, Inc. İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Neville Meijers, “Endüstrinin lideri Samsung ile küçük hücre inovasyonlarını hızlandıran ve LTE’nin avantajlarını lisansız spektruma taşıyan bu işbirliğinden mutluluk duyuyoruz. Lisanslı ve lisansız spektrum bantlarından tam olarak yararlanmak veri talebini karşılamak ve kullanıcılara en iyi deneyimi sunmak için kritik öneme sahip” dedi.
 
Samsung Electronics Ağ Sistemi Tasarım Laboratuvarından Sorumlu Başkan Yardımcısı  Kiho Cho ise açıklamasında, “Yenilikçi LTE-U teknolojisini küçük hücre portföyüne katıyor olmaktan gurur duyuyoruz. Operatörler ve işletmelerin, 4G ve gelecekteki bağlantılar ile devasa veri talebini uygun maliyetler ile karşılamayı mümkün kılan ve çığır açan teknolojileri bir arada sunan bir kombinasyona ihtiyacı var. Samsung LTE-U eFemto hücreleri; daha hızlı veri iletişimini, sorunsuz mobiliteyi, performansı mümkün kılarak ve Wi-Fi’daki parazitlenmeyi azaltarak kullanıcılara avantajlar sunacak” şeklinde konuştu.
ETİKETLER : samsung qualcomm lte