İşbirlikleri 17 ARALIK 2015 / 09:00

Quandoo Foursquare uygulamasından rezervasyon imkanı sunuyor

Online restoran rezervasyon firması Quandoo, Button altyapısı sayesinde Foursquare uygulaması üzerinden de online rezervasyon imkanı sunmaya başladı. Bu işbirliği, Foursquare kullanıcılarına hızlı ve kolay bir restoran rezervasyon deneyimi sunacak.

16 Aralık’tan itibaren başlayan entegrasyon, uygulamalar arası bağlantı sağlayan, içeriğe bağlı ticaret platformu Button altyapısı sayesinde gerçekleştirilecek. Foursquare kullanıcıları, Türkiye’de ve İtalya’daki en iyi restoranları keşfederek, Quandoo aracılığıyla Foursquare uygulaması üzerinden de rezervasyon yapabilecek.

Restoran rezervasyon alanının dijitalleşmesi sürecine öncülük etmeye devam edeceklerini belirten Quandoo kurucusu ve CEO’su Philipp Magin; “Türkiye ve İtalya gibi online rezervasyon oranının düşük olduğu iki ülkede, Foursquare ile yapılan bu işbirliğinin rezervasyon kültürünün dijitale kaydırılması adına atılmış önemli bir adım olduğuna inanıyoruz.” dedi.

“Portföyümüzdeki anlaşmalı restoranlarımıza, Foursquare uygulaması üzerinden de rezervasyon yapılabilmesi, Türkiye’deki restoran rezervasyon kültürünün bir üst seviyeye taşınabilmesi için büyük önem taşıyor” diyen Quandoo Türkiye Ülke Müdürü Hazım Bumin de, Aralık 2015 itibariyle İstanbul’da 1500’e yakın restoran ile anlaşmaları bulunduğunu ve bu alanda aylık büyümelerinin yüzde 10 olduğunu dile getirdi.

Artan akıllı telefon ve mobil internet kullanımı, konum bazlı hizmetlerin ve bu şekilde faaliyette bulunan girişimlerin önemini daha da arttırıyor. Asya ve Orta Doğu ülkelerinde Quandoo kullanımının yüzde 75’i mobil üzerinden gerçekleştirilirken, diğer bölgelerde de, yılın her çeyreğinde çift haneli büyüme rakamları gözleniyor. Foursquare ile yapılan işbirliğinin bu oranları Türkiye’de ve İtalya’da da yükseltmesi bekleniyor.
ETİKETLER : Foursquare Quandoo
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun