İşbirlikleri 17 OCAK 2016 / 14:26

Qualcomm ve TDK, RF Ön-Uç çözümlerinde ortaklık kararı aldı

Qualcomm ve TDK’nın vardığı anlaşma kapsamında iki şirket diğer teknolojilerde de işbirliklerini genişletecek.

Qualcomm ve TDK, mobil cihazlara entegre edilen sistemler ve nesnelerin interneti (IoT), insansız hava araçları, robotlar, otomotiv uygulamaları gibi hızla büyüyen segmentlerde kullanılabilecek RF ön uç (RFFE) modülleri ve RF filtreleri geliştirmek amacıyla RF360 Holdings Singapore adı altında bir ortak girişim kurduklarını açıkladı. 

Kurulan ortak girişimle TDK’nın mikro-akustik RF filtreleme, paketleme ve modül entegrasyon teknolojileri ile Qualcomm’un  gelişmiş kablosuz teknolojiler alanındaki deneyimi bir araya getirilerek, tam entegre sistemler için RF çözümleri geliştirilecek.

RF360 Holdings’in kurulmasının yanı sıra anlaşma kapsamında Qualcomm ve TDK, sensörler ve kablosuz şarj da dâhil olmak üzere kilit öneme sahip teknolojilerde işbirliklerini genişletecek.

Anlaşmanın, düzenleyici kurumların onayı ve diğer şartların yerine getirilmesi ardından 2017 yılının başlarında yürürlüğe girmesi bekleniyor. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Qualcomm CEO’su Steve Mollenkopf, “TDK, RF filtreleme ve modülleri alanında sahip olduğu modern uzmanlığı ile elektronik parça üretiminde lider bir rol üstleniyor. Kendileri ile birlikte gelecek nesil mobil iletişim ekosistemine daha iyi hizmet etmeyi, bu alanda inovasyonu hızlandırmayı ve işbirliklerimizi genişletmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. Bu ortak girişimin üreteceği RF filtreleri, Qualcomm RF360 ön uç çözümlerini daha da geliştirerek Qualcomm’un mobil iletişim ekosistemine gerçekten tam bir çözüm sunmasını sağlayacak. Bu işbirliği sayesinde iş segmentlerimiz içerisinde yer alan OEM’lere yönelik stratejimizi hızlandırarak büyümemizi artırma fırsatı yakalamış olacağız.” dedi.

TDK CEO’su ve Başkanı Takehiro Kamigama ise açıklamasında, “Bu ortak girişim fikirsel olarak birbirlerini tamamlayan her iki taraf için de bir kazanç. Müşteriler, bu ortaklığın sahip olduğu özgün ve geniş kapsamlı portföyün faydalarını görecek. Bu da TDK’nın büyüme açısından kilit öneme sahip iş segmentlerindeki konumunu güçlendirecek, yeni ve heyecan verici fırsatların önünü açacak. Müşterilerimiz için farklı filtreler, alıcı-vericiler ve modüllerin sorunsuz arzını garanti altına almak bizim için öncelikli bir hedef.” şeklinde konuştu. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun