İşbirlikleri 11 ARALIK 2014 / 15:12

Profilo Ödeme Sistemleri Posiflex ile anlaştı

Profilo Ödeme Sistemleri, Posiflex işbirliğiyle Türkiye pazarında fark yaratacak ve işletmelerin hayatını kolaylaştıracak yeni teknoloji PC POS ürünlerini kullanıcıları ile buluşturdu. Bu işbirliği ile sunulan çözümlerin, sektörün ve pazarın gelişimine önemli katkı sağlaması öngörülüyor.

Bugünkü koşullarda 100 bin olan PC POS kullanıcı sayısının 2 yılda yüzde 150 artarak 250 bine ulaşması beklenen bu segmentte, Profilo Ödeme Sistemleri, geniş ürün yelpazesi sayesinde sunduğu çözümlerle çeşitli sektörlerden farklı profillere sahip işletmelere ulaşmayı hedefliyor.

Profilo Ödeme Sistemleri İcra Kurulu Başkanı Veli Tan Kirtiş, sektör araştırmalarından yola çıkarak şu bilgileri aktarıyor:

"Organize perakende sektörünün dikkat çeken büyüme hızı bizi bu alanda yeni ortaklıklar kurmaya yöneltti. Bu nedenle 30 yıllık iki firma, Profilo Ödeme Sistemleri ve Posiflex olarak güçlerimizi birleştirdik; hem pazarı büyütmeyi, hem de yarattığımız sinerji ve sunduğumuz çözümlerle büyüyen pazardan önemli bir pay almayı hedefleyerek işbirliğine gittik. Şirketler, rekabetin yüksek olduğu iş ortamlarında ayakta kalabilmek ve verimlerini artırmak adına artık teknolojiyi daha fazla kullanıyor. Süpermarket ve restoran zincirleri, stok yönetiminden maliyet yönetimine kadar her türlü işlem için PC POS sistemlerini tercih ediyor. Bundan sonraki süreçte sadece onlar değil, daha küçük ölçekteki işletmeler de pazara süreceğimiz geniş ürün gamı ile bu sistemlere geçebilecek.”

Yıllık cirolarının yüzde 7’sini AR-GE çalışmalarına ayırdıklarını, bu nedenle de Posiflex ile işbirliğine gitmeden önce 2 yıl süren bir araştırma süreci yaşadıklarını sözlerine ekleyen Kirtiş, "Türkiye pazarında PC POS alanında hizmet veren büyük dünya firmaları yanında bu alana girerek, sunduğumuz yüksek kaliteli ve çok çeşitli çözümlerle rekabet edeceğiz. Yaptığımız araştırmalar sonucunda, bu rekabet gücüne sahip ve pazardan ciddi pay alabilecek dünyanın PC POS alanında en büyük firmalarından Posiflex ile anlaştık" diyerek bu işbirliğinin önemini belirtiyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun