İşbirlikleri 02 HAZİRAN 2015 / 11:00

Philips ile MIT inovasyona odaklandı

Anlamlı inovasyonlarıyla insan hayatını iyileştirmeye odaklanan Philips, Massachusetts Institute of Technology (MIT) ile 5 yıllığına 25 milyon dolar değerinde işbirliği anlaşması imzaladı. İşbirliği kapsamında Philips uzmanları, MIT akademisyenleri ile sağlık teknolojisi ve bağlantılı aydınlatma alanlarında inovatif çözümleri araştıracak.Philips, sağlık teknolojisi ve bağlantılı aydınlatma alanlarında dünyanın prestijli üniversitelerinden kabul edilen MIT ile beş yıllık araştırma anlaşması imzaladı. Hem sağlık konusunda toplumların karşılaştığı en önemli zorluklara yönelik inovatif sağlık teknolojisi çözümleri üretme; hem de şehirleri daha sürdürülebilir hale getirme ihtiyacına yönelik bağlantılı dijital aydınlatma sistemleri geliştirme amacıyla yapılan 25 milyon dolarlık işbirliği beş yıl sürecek.

Philips’in uyguladığı inovasyon ve ticari büyümeyi hızlandırma stratejisinin önemli bir parçasını oluşturan bu işbirliği ile Philips, araştırma merkezini Amerika’da Cambridge ve Massachusetts’e taşıyacak. Burada Philips araştırmacıları, MIT akademisyenleri ve doktora öğrencileriyle birebir çalışabilecek, açık inovasyon projelerine birlikte katılabilecek.

Sağlık teknolojisi ve bağlantılı aydınlatmada yenilikler kapıda

Oluşturulacak ortak ekipler, sağlık teknolojisi alanında maliyetleri düşürmeye odaklı, kalp ve damar hastalıklarının tedavisinde ya da farklı kanser türlerinin teşhis ve tedavisinde ilerleme sağlanması gibi konular üzerinde çalışacak. Anlaşma sayesinde Philips’in MIT’nin uzmanları ve klinik ortaklarına erişimi olacak. Bu sayede Philips, hasta merkezli yüksek çözünürlüklü görüntüleme, sağlık bilişimi ve veri analizi ile nüfus sağlık yönetiminde çalışmalarını geliştirebilecek.

Aydınlatma tarafında ise, yapılan işbirliğiyle, nüfus yoğunluğu yüksek şehirlerde enerji verimliliği sağlayan aydınlatma sistemleri ve hizmetlerinin geliştirilmesi üzerine çalışılacak.

Philips Research Genel Müdürü Henk van Houten konuyla ilgili olarak şunları iletti:

“Boston bölgesi, büyük sosyal ve toplumsal meselelere yönelik müdahale teknolojileri geliştirme yönünde sürekli yeni düşünce ve yöntemleri uygulayan inovatif yeteneklerle dolu zengin bir bölge. Bu bölgede Philips’in kültürü ve vizyonuna son derece paralel bir kültür ve vizyon hakim. Philips Araştırma Merkezi’ni Cambridge’e taşımamızla birlikte, MIT personeli ve ortaklarıyla sağlık teknolojileri alanında dünyanın en parlak zihinleriyle çalışabilecek, sık rastlanan hastalıkların önlenmesi ya da tedavisinde daha iyi yöntemler geliştirebileceğiz.

MIT Dekan Yardımcısı Karen Gleason, “Cambridge’de bulunan Kendall Meydanı, hali hazırda canlı bir inovasyon ekosistemi; Philips’in kampüs yakınlarında bulunan ticari sektör segmentlerini daha da çeşitlendirecek olmasından ötürü heyecan duyuyorum. Birbirlerine çok yakın mesafede çalışmalarını sürdürecek olan enstitü araştırmacıları ve Philips’te görevli uzmanlar, sağlık ve kentsel yaşamdaki başlıca sorunlara çözüm getirecek yeni dijital teknolojiler ve sağlık teknolojileri geliştirme çabasında olacaklar''dedi.
ETİKETLER : MIT philips
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun